Zaloguj się

Sorter ferag.denisort - transport paczek do 30 kg

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Ferag ogłosiła dalszy rozwój swojego systemu ferag.denisort. Najnowsze udoskonalenia  umożliwiają przenoszenie i sortowanie towarów o wadze do 30 kg oraz zapewniają cichszą pracę dzięki konstrukcji tac z plastikowymi klapami.

Sorter z uchylnymi tacami transportuje i sortuje produkty na tacach. Metoda ta minimalizuje ryzyko uszkodzenia delikatnych lub kruchych przedmiotów i zapewnia, że dotrą one do miejsca przeznaczenia w idealnym stanie. Unikatowe  możliwości  sortera ferag.denisort, takie jak funkcja dywanu na tacach dla przedmiotów o różnych wymiarach i opcja  delikatnego przechylania, która zapobiega niekontrolowanemu przesuwaniu się produktów, gwarantują jeszcze delikatniejsze obchodzenie się z produktami. Bezkształtne, lekkie, okrągłe lub delikatne artykuły, a nawet torebki foliowe nie stanowią dla sortera żadnego problemu.

Innowacyjne możliwości

Sorter ferag.denisort z uchylnymi tacami został zaprojektowany tak, aby nie tylko poruszać się trójwymiarowo w budynkach ale też na wielu poziomach. Umożliwia to sprostanie nawet złożonym wyzwaniom intralogistycznym. Można go bez wysiłku zintegrować z konstrukcjami pionowymi, a tym samym poruszać się między różnymi piętrami.

Jeśli urządzenie  działa na dwóch poziomach, a tace są napełniane przed zsypami, na które można rozładować dwie linie sortera, to przepustowość wynosi aż  15 000 sztuk na godzinę.

Rozwiązanie imponuje skalowalnością. Dzięki wysokiemu stopniowi modułowości i szerokiemu katalogowi modułów, system może być początkowo wykorzystywany do wprowadzania procesów ręcznych, a następnie stopniowo je automatyzować -, na przykład poprzez modernizację taśmy indukcyjnej do automatycznego przenośnika taśmowego lub rozszerzenie miejsc docelowych sortowania. System rozwija się wraz z użytkującym go klientem  a  sezonowe wahania, takie jak Black Friday, mogą być obsługiwane bez żadnego wysiłku. Nabywcy  mogą zoptymalizować swoje inwestycje i obniżyć koszty operacyjne bez uszczerbku dla wydajności i jakości.

Transport do 30 kg

Ferag.denisort dedykowany jest do sortowania skompletowanych paczek. System elastycznie dostosowuje się do wymagań klienta. Dzieje się tak za sprawą chociażby  różnych opcji  miejsca docelowego sortowania. Są to między innymi zrzuty do 30 kg, które hamują ciężkie paczki, aby chronić mniejsze opakowania lub zsypy dwupokładowe. Dzięki rozległej wiedzy specjalistycznej, Ferag jest również w stanie zaprojektować i wyprodukować niestandardowe miejsca sortowania docelowego zgodnie z indywidualnymi potrzebami swoich klientów.

Warto wspomnieć, że system może być bezproblemowo łączony z innymi produktami, takimi jak ferag.skyfall lub pick tower, aby zapewnić jeszcze większą wszechstronność i wydajność w obsłudze materiałów.

– Dalszy rozwój ferag.denisort stanowi kamień milowy w technologii przenośników – mówi Roberto Fenile, dyrektor ds. technologii w Ferag – Nasi klienci mogą teraz korzystać z jeszcze większego udźwigu, cichszej pracy i niezrównanej elastyczności. Te innowacje znacznie zwiększą wydajność i produktywność ich operacji.

Czytaj także:
ID LogistICS stawia na robotyzację - blisko 500 robotów wdrożonych w 2023 roku
Ferag.skyfall wyznacza nowe standardy sortowania
Poczta Polska zakończyła budowę kompleksu logistycznego w Ciemnem pod Radzyminem

Zaloguj się by skomentować