Zaloguj się

Jest zgoda: DACHSER może przejąć FERCAM

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie przez DACHSER 80% udziałów FERCAM, firmy zajmującej się transportem drobnicowym i logistyką kontraktową we Włoszech. To ważny etap na drodze do realizacji wspólnego przedsięwzięcia.

Po przeprowadzeniu przeglądu konkurencji Komisja Europejska zatwierdziła proponowane utworzenie spółki joint venture. Po otrzymaniu zielonego światła od organów ochrony konkurencji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć spółkę „DACHSER & FERCAM Italia S.r.l.”.

- Mamy teraz pewność, że dzięki oczekiwanej i uzyskanej na czas zgodzie europejskich organów ochrony konkurencji FERCAM może teraz wyodrębnić swoją działalność w zakresie logistyki drobnicowej i kontraktowej i przenieść ją do nowego joint venture - wyjaśnia Alexander Tonn, COO Road Logistics w DACHSER. - DACHSER & FERCAM Italia rozpocznie działalność zgodnie z planem w styczniu 2024 roku. Ponadto możemy teraz bardziej szczegółowo omówić i zdefiniować przyszłe procesy i struktury korporacyjne.

DACHSER & FERCAM Italia będzie początkowo zatrudniać 920 osób w 46 lokalizacjach we Włoszech. Po uruchomieniu i fazie testowej na wiosnę zgodnie z ustaleniami DACHSER przejmie 80 procent udziałów.

Czytaj także:
CEVA Logistics przejmuje Stellar Value Chain
DACHSER przejmuje Frigoscandia AB
ID LOGISTICS przejmuje zarządzanie transportem całej sieci SUPER-PHARM w Polsce

Ostatnio zmieniany w piątek, 12 styczeń 2024 08:39
Zaloguj się by skomentować