Zaloguj się

Nowy Oddział DPD w Radomiu obsłuży 300 tys. Klientów

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Z początkiem roku 2024 DPD Polska oddała do użytku nowoczesny oddział - sortownię w Radomiu przy ul. Grabickiego 40. Nowy obiekt zastąpi dotychczasowy, zlokalizowany przy ul. Samorządowej na osiedlu Wośniki. Jednocześnie do radomskiego oddziału dołącza flota pojazdów elektrycznych, która niskoemisyjnie obsługiwać będzie centralne części miasta.

Nowy obiekt w Radomiu dysponuje magazynem o powierzchni 3 tys. mkw. Zastosowano w nim sorter, który pozwala na obsługę do 4 tys. przesyłek na godzinę. Magazyn posiada 8 bram dla ciężarówek oraz 63 bramy kurierskie (planowane docelowo 87). Oddział dysponuje 10 ładowarkami z 20 portami dla samochodów kurierskich. Nowy, większy obiekt DPD Polska to także dodatkowe lokalne miejsca pracy - zatrudnienie znajduje tu ponad 220 osób, w tym blisko 150 kurierów.

Oddział zlokalizowany w bezpośredniej bliskości terenów zielonych, ma także ambicje bycia przyjaznym dla środowiska – wszystko zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju DPD Polska. Dlatego już dziś zastosowano w nim oświetlenie LED, a w planach jest montaż instalacji fotowoltaicznej oraz zlokalizowanie na terenie obiektu uli dla pszczół.

Obiekt zaprojektowano z myślą o jego przyjazności dla pracowników i odwiedzających go Klientów. Zapewniają to m.in. nowocześnie zaprojektowane przestrzenie wspólne, stojaki dla rowerów, duży parking z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami, lokalny automat paczkowy pozwalający na łatwe nadawanie i odbiory przesyłek. Na recepcji można zaś uzyskać poradę i pomoc ekspertów w nadaniu przesyłki oraz zakupić materiały potrzebne do jej spakowania.

– W dobie rosnącego zapotrzebowania na usługi kurierskie musimy sukcesywnie rozwijać naszą infrastrukturę do obsługi przesyłek, jeśli chcemy spełniać oczekiwania naszych Klientów. To główny powód uruchomienia nowego obiektu w Radomiu - chcemy jak najlepiej obsługiwać naszych Klientów, budując ich pozytywne doświadczenia z marką DPD. Warto również wspomnieć, że już teraz Klienci w naszym regionie mogą korzystać z ponad 230 punktów nadań i odbiorów DPD Pickup, w tym blisko 100 automatów paczkowych, a także mają do dyspozycji ponad 26 000 punktów w całej Polsce. – podsumowuje Jarosław Strzałkowski, Kierownik Oddziału DPD Polska w Radomiu. – Jednocześnie dbamy o to, by był to rozwój zrównoważony – to priorytet dla całej naszej firmy. Oddział wyposażyliśmy w szereg rozwiązań przyjaznych dla środowiska, m.in. wdrożyliśmy pierwsze samochody elektryczne. Zielona transformacja, z celem NET-ZERO 2040, którą prowadzimy w skali całej firmy, to także krok w stronę oczekiwań współczesnego Klienta.

Obecnie oddział w Radomiu obsługuje powiaty: radomski, lipski, zwoleński, kozienicki, białobrzeski, przysuski szydłowiecki oraz część powiatu grójeckiego, łącznie objęty obszar zamieszkuje blisko 300 tys. potencjalnych Klientów.

Czytaj także:
DSV – Global Transport and Logistics stawia na Podkarpacie
DPD Polska i SwipBox łączą siły przy automatach paczkowych
Polska drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem e-commerce w Europie

Zaloguj się by skomentować