Zaloguj się

Polacy kupujący online wybierają Paczkomat® InPost

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Wg badań Kantar, aż 94% polskich internautów robiących zakupy online wybiera Paczkomat® lnPost jako formę dostawy, a 83% jako formę wysyłki. Ponadto 81% badanych uznaje Paczkomat® InPost za najbardziej ekologiczny sposób dostaw. lnPost jest też najlepiej rozpoznawalną marką dostarczającą paczki - otrzymał aż 98% wskazań i najbardziej znaną firmą dostaw do automatów paczkowych (97%). Aż 90% badanych jest zadowolona z aplikacji mobilnej lnPost, która ma już ponad 11 mln użytkowników. Gotowość do polecania urządzeń Paczkomat® lnPost (wskaźnik NPS) wyraża aż 80% internautów.

– Już prawie wszyscy polscy Internauci znają i wskazują Paczkomat® lnPost jako najbardziej rozpoznawalne automaty paczkowe. lnPost jest też jedyną marką z automatami paczkowymi, którą respondenci byliby skłonni polecić we wszystkich wymiarach – skłonność polecenia wg wskaźnika NPS sięga aż 80%! Nasze najmocniejsze strony to wykorzystywanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, terminowe dostarczanie przesyłek oraz – co jest dla nas najważniejsze – bardzo wysokie oceny konsumenckie. Większość osób korzysta też z naszej aplikacji InPost Mobile - ceniąc ją za ułatwienie w zarządzaniu przesyłkami. To wszystko sprawia, że cały czas rośniemy nie tylko w Polsce, ale w całej Europie – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu lnPost.

Wg raportu Gemius 2023, aż 95% osób, które robią zakupy online i zamawiają dostawy do automatu paczkowego (86% kupujących), wskazuje możliwość odebrania przesyłki przez Paczkomat® lnPost jako najbardziej motywujące do zakupów. Nadal Paczkomat® InPost jest też najczęściej wybieraną formą dostaw zakupów – wybiera go aż 93% osób zamawiających do automatu paczkowego. W przypadku zwrotów, internauci preferują darmową wysyłkę automatem paczkowym – tu także zanotowano jednoznaczną preferencję dla usługi Paczkomat® lnPost na poziomie 89%.

Dostawa, która odbywa się do 72 godzin, jest motywująca do częstszych zakupówonline dla 83% badanych. Darmowa dostawa zachęca do częstszego robieniazakupów przez Internet - przy czym im wyższa wartość zakupionych produktów,tym większe oczekiwanie jego darmowej dostawy.

Czytaj także:
Grupa Packeta zmienia właściciela
SwipBox i Peak Technologies wznoszą usługę „click&collect” na nowy poziom
Rekordowy rok ORLEN Paczki

Zaloguj się by skomentować