Zaloguj się

Pierwszy najemca w Gdynia City Logistics

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Gdynia City Logistics, nowoczesny, miejski park magazynowo-biurowy powstający przy ul. Północnej w Gdyni, zyskuje renomowanego najemcę. Firma Cosentino, globalny lider w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości zrównoważonych materiałów wykończeniowych dedykowanych branży wnętrzarskiej i architektonicznej, podpisała umowę najmu na powierzchnię około 3 000 mkw.

Centra hiszpańskiej firmy łączą w sobie funkcje magazynu, sieci sprzedaży i showroomu, oferując nowe miejsce spotkań dla swoich partnerów, klientów oraz architektów. W Polsce działają już trzy inne lokalizacje: w Dąbrówce pod Poznaniem w Parzniewie pod Warszawą i w Mysłowicach pod Katowicami. W transakcji pośredniczyła agencja doradcza Colliers.

Gdynia City Logistics, projekt realizowany przez Torus Logistics we współpracy z BTV, powstaje na terenie poprzemysłowym, który zostanie przekształcony w nowoczesny magazyn o łącznej powierzchni 22 100 mkw, w tym 1 300 mkw powierzchni biurowej. Inwestycja zapewni nie tylko nowe miejsca pracy w okolicy, ale jest także świetnym przykładem na racjonalne wykorzystanie terenów poprzemysłowych.

- Jako Torus konsekwentnie dywersyfikujemy naszą aktywność biznesową, a Gdynia City Logistics jest tego przykładem. Inwestycja, z uwagi na atrakcyjną lokalizację, specyfikę oraz nowoczesne rozwiązania, wnosi nową jakość na rynek powierzchni magazynowych w Gdyni. Cieszę się, że zostało to już zauważone przez rynek i że ten nowoczesny obiekt zyskał pierwszego najemcę – mówi Przemysław Ryś, wiceprezes spółki Torus.

- Jako Development Manager tworzymy nowoczesny magazyn Gdynia City Logistics, przekształcając tereny poprzemysłowe w dynamiczne środowisko biznesowe. Nasza inwestycja to nie tylko odpowiedź na potrzeby rynku, ale również dowód na to, że zrównoważony rozwój może i powinien iść w parze z efektywnością biznesową - mówi Tomasz Puch, Współzałożyciel, Partner Zarządzający w BTV.

Magazyn powstaje zaledwie 5 km od Portu Gdynia i 9 km od centrum miasta. Bliskość Portu Gdynia oraz planowanych połączeń drogowych, takich jak Droga Czerwona i Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej (OPAT), zapewnią szybkie i bezproblemowe dostawy w obrębie Trójmiasta i dalej, obejmując teren całego kraju.

Strategicznie zlokalizowana inwestycja zostanie wyposażona w proekologiczne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne i pompy ciepła, świetliki dachowe oraz w oświetlenie LED. Na terenie inwestycji znajdą się także wiaty rowerowe oraz zewnętrzna strefa relaksu z siłownią, ładowarki do samochodów elektrycznych, łąki kwietne, domki dla owadów oraz ule. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom obiekt przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Przekazanie obiektu, którego generalnym wykonawcą jest firma Pekabex, planowane jest w na początek III kwartału 2024 roku.

Czytaj także:
LPP Logistics otwarło pierwsze zagraniczne Centrum Dystrybucyjne w Rumunii
Silverstone Polska w SEGRO Logistics Park Stryków
MLP Wrocław z nowym najemcą

Zaloguj się by skomentować