Zaloguj się

GXO prowadzi pilotażowy projekt robotyki magazynowej wspomaganej AI 

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, Inc. ogłosił współpracę z kalifornijskim deweloperem robotyki Dexterity, której celem jest realizacja pilotażowego projektu robotyki magazynowej wspomaganej sztuczną inteligencją służącemu podniesieniu wydajności i bezpieczeństwa procesów depaletyzacji dla wiodącej marki kosmetycznej.

– Jesteśmy liderem w zakresie integracji automatyzacji z łańcuchami dostaw naszych klientów, wspierając ich rozwój i realizację strategicznych celów – powiedział Adrian Stoch, dyrektor ds. automatyzacji w GXO. – Prowadzimy pilotażowy projekt, który łączy zaawansowaną robotykę ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym w praktycznym zastosowaniu, co sprawia, że operacje magazynowe są bardziej bezpieczne, produktywne i wydajne.

GXO współpracuje z firmą Dexterity, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania robotów o zdolnościach zbliżonych do ludzkich, które realizują operacje depaletyzacji, etykietowania i repaletyzacji paczek, optymalizując procesy przychodzące i wychodzące w magazynie. Inteligentne roboty wykorzystują sztuczną inteligencję, nie wymagają praktycznie żadnych instrukcji ani konfiguracji przed wdrożeniem, a także samodzielnie szkolą się w pracy, poprawiając swoją wydajność przy każdym pobraniu. Wdrożenie robotyki we wskazanych operacjach zwiększa wydajność i bezpieczeństwo, jednocześnie umożliwiając oddelegowanie pracowników do zadań o wyższej wartości dodanej.

– GXO jest liderem w wykorzystywaniu technologii w celu zapewnienia najwyższej wydajności operacji. Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić wsparcie poprzez dostarczanie robotów, które są inteligentne, szybkie i łatwe do wdrożenia poprzez zespoły odpowiedzialne za operacje magazynowe – powiedział Samir Menon, dyrektor generalny Dexterity.

Zdolność adaptacyjna robotów oznacza, że można je szybko wprowadzić do operacji w różnych branżach. Ta adaptacyjna technologia jest wysoce elastyczna i może być stosowana zarówno jako samodzielne rozwiązanie w operacjach wykonywanych wcześniej ręcznie, jak i w wysoce zautomatyzowanym magazynie, stanowiąc kolejny rozdział w automatyzacji łańcucha dostaw. 

Czytaj także:
Skoda stawia na digitalizację i unifikację procesów logistycznych
GXO rozszerza portfolio swoich klientów
Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w logistyce magazynowej

Zaloguj się by skomentować