Zaloguj się

DB Schenker, jeszcze szybciej do Czech

Czechy to jeden z najważniejszych partnerów handlowych Polski zarówno w eksporcie, jak i imporcie towarów. DB Schenker dostarcza rocznie na tym kierunku niemal 17 tysięcy przesyłek (średnio 1400 miesięcznie). Wychodząc naprzeciw tym potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów operator z początkiem lutego przemodelował swoją usługę transportową i teraz przesyłki z rejonu Górnego i Dolnego Śląska docierają do dowolnej miejscowości w Czechach w 24 godziny. Z pozostałych lokalizacji czas dostawy wynosi 48 godzin.

– Dzięki  28 oddziałom DB Schenker w obu krajach  oraz reorganizacji połączeń skróciliśmy lead time na tym kierunku o całą dobę. Obecnie oferujemy 4 stałe linie z Katowic i Wrocławia, co daje 20 regularnych przejazdów tygodniowo. Te same czasy dostawy obowiązują również w drodze z Czech do Polski. Jest to jedna z wielu nowych inicjatyw, które podjęliśmy w celu zapewnienia naszym klientom jak szybszej realizacji zleceń transportowych.” – mówi Rafał Pochodaj, Kierownik Sieci i Linii  w DB Schenker.

Jedną z tych inicjatyw jest też nowa usługa operatora DB SCHENKER | direct express.  Opcja ta  została wprowadzona  przede wszystkim z myślą o sytuacjach pilnych, kiedy przesyłka powinna bezzwłocznie trafić do odbiorcy lub awaryjnych, kiedy już jest opóźniona i trzeba to spóźnienie nadrobić. Silna i rozbudowana sieć DB Schenker pozwala operatorowi na podjęcie się realizacji takiego wyzwania na terenie całej Europy. Konsultanci operatora oferują w takiej sytuacji dobór optymalnego rozwiązania i ekspresową, szybszą niż standardowa, realizację zlecenia.

Usługa transportu drogowego w DB Schenker zapewnia wiele możliwości i elastyczny, niezawodny serwis. To 430 lokalizacji na świecie i około 100mln przesyłek rocznie. W Polsce operator realizuje średnio 39 tysięcy przesyłek dziennie, posiada około 350 regularnych połączeń krajowych i międzynarodowych oraz dysponuje flotą około 4 tysięcy pojazdów. Są to zarówno dostawy całopojazdowe, częściowe i drobnicowe. Realizowane mogą być w różnych wariantach w zależności od potrzeb i oczekiwań klientów. To też szereg usług cyfrowych m.in. wycena i zlecanie transportu online, monitorowanie przesyłek w czasie rzeczywistym. Jest też możliwość skorzystania z opcji neutralizującej wpływ transportu na środowisko tzw. Econeutral.

Źródło: DB Schenker

Czytaj także:
Czy autostrada łącząca Rumunię z Ukrainą wpłynie na transport w Polsce?
Partnerstwo DB Schenker i Ledvance
DACHSER powiększa swoją działalność w północnej części Danii

Zaloguj się by skomentować