Zaloguj się

Rusza budowa najbardziej energooszczędnego budynku GLP w Polsce

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GLP rozpoczęła realizację nowego centrum magazynowego w miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy i węźle autostrady A2. W budynku oferującym 37 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia, pojawią się rozwiązania, które przełożą się na istotne zmniejszenie emisji CO2 podczas eksploatacji, w tym pompy ciepła, zwiększona izolacja i smart metering.

GLP Warsaw VI Logistics Centre znajduje się na głównym szlaku drogowym, który łączą Europę Wschodnią, Środkową i Zachodnią. Użytkownicy centrum będą też dysponować doskonałym dostępem do ponad 5-milionowej bazy klientów indywidualnych w Warszawie i na Mazowszu.

To znakomita lokalizacja dla firm, które chcą korzystać z łatwego dostępu do klientów w stolicy i jej okolicach. Położenie tuż przy obwodnicy, pół godziny od centrum, 20 minut od Lotniska Chopina oraz kwadrans od południowych dzielnic mieszkalnych, da przyszłym użytkownikom prawdziwą przewagę konkurencyjną.

Zielona energia i ekologiczne ogrzewanie

GLP Warsaw VI Logistics Centre będzie ogrzewane za pomocą pomp ciepła. Najemcy będą mogli też zamontować panele fotowoltaiczne na przystosowanym do tego dachu. Oba te rozwiązania znacząco wpłyną na ograniczenie śladu węglowego budynku.

– Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień, jakie pojawiają się w rozmowach z klientami na temat kosztów eksploatacji budynków logistycznych. Rachunki najemców naszego projektu nie będą zależne od cen gazu, a my jako deweloper wykonamy kolejny krok do celu, jakim jest realizacja budynków zeroemisyjnych – komentuje Magdalena Górska-Wojtas, Business Development Manager w GLP.

Podczas budowy GLP Warsaw VI wdrożone zostaną dobre praktyki gospodarki w obiegu zamkniętym, obejmujące wykorzystanie certyfikowanych materiałów o obniżonym wpływie na środowisko, recykling odpadów budowalnych oraz, w miarę możliwość, zakup materiałów od lokalnych dostawców.

GLP Warsaw VI Logistics Centre powstaje zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Excellent”. Zakończenie budowy w Starym Koniku zaplanowano na drugą połowę 2024 roku.

Czytaj także:
Najwyższy magazyn wysokiego składowania w Polsce ma już 6 lat
GLP poszerza portfolio w okolicach Warszawy
Logistyka w trosce o najwyższą jakość powietrza

Zaloguj się by skomentować