Zaloguj się

Elektryczne emocje na Torze Modlin

7 profesjonalnych torów, 100 samochodów elektrycznych do wyboru, zeroemisyjny off-road, rynkowe premiery, szkolenia z jazdy i wiele innych atrakcji. Ruszyła sprzedaż biletów na 3. edycję EV Experience – największego elektromobilnego wydarzenia w Polsce, które odbędzie się 24-25 maja 2024 roku na Torze Modlin. To prawdziwa gratka dla miłośników elektromobilności. 

Dziesiątki najnowszych modeli samochodów elektrycznych, tory off-roadowe, szkolenia z bezpiecznej jazdy, EV Show, strefa symulatorów, EV ring taxi, mikromobilność, ścieżki edukacyjne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników EV Experience – największego, otwartego dla publiczności testu pojazdów zeroemisyjnych w Polsce. Wydarzenie, organizowane przez Fundację EV Klub Polska oraz PSPA, odbędzie się w dniach 24-25 maja br. na podwarszawskim Torze Modlin.

- Dwie poprzednie edycje EV Experience udowodniły, że zainteresowanie zeroemisyjnymi pojazdami w Polsce jest bardzo duże. W wydarzeniach wzięło łącznie ponad 5 tysięcy gości, którzy mieli do dyspozycji ponad 100 testowych pojazdów elektrycznych. Łącznie przejechali ponad 8 tys. kilometrów. W tym roku dla odwiedzających przygotowaliśmy szereg nowych atrakcji, w tym nowe tory testowe, na których zrealizowanych zostanie jeszcze więcej jazd próbnych. Dla rodzin, w ramach motoryzacyjnego pikniku, do dyspozycji będą foodtrucki, strefa mikormobilności i VIP Zone – komentuje Maciej Mazur, Dyrektor zarządzający PSPA.

Jeszcze więcej jazd testowych
Odwiedzający EV Experience będą mogli testować samochody elektryczne na 7 torach oraz podnosić swoje umiejętności na szarpakach czy podczas jazdy w poślizgu na wodnym ringu. Nie zabraknie też aktywności dla osób lubiących bezdroża. Na dwóch torach off-road’owych dla uczestników wydarzenia zostaną udostępnione samochody elektryczne z napędem na cztery koła, pokonujące w trudnym terenie podjazdy, trawersy, brodzenia oraz zjazdy.

- EV Experience to doskonała okazja, by w jednym miejscu przetestować większość najnowszych modeli aut elektrycznych dostępnych na polskim rynku, ale nie tylko. Staraliśmy się stworzyć event, na którym każdy uczestnik spędzi aktywnie czas i znajdzie coś dla siebie. Dlatego w tym roku oprócz setek jazd testowych na 7 torach zorganizujemy m.in. strefę gamingową (symulatory jazdy i bezpieczeństwa), możliwość sprawdzenia kondycji akumulatorów litowo-jonowych prywatnych samochodów, czy też drifting autami elektrycznymi – wylicza Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

Zlot samochodów elektrycznych
Jak co roku zorganizowany zostanie również zlot samochodów elektrycznych. W 2023 r. w zlocie uczestniczyło ponad 100 użytkowników pojazdów zeroemisyjnych. Punktem kulminacyjnym wydarzenia były zawody EV Klub Polska Cup, które odbyły się pod patronatem magazynu motoryzacyjnego Auto Świat. Rywalizacja wyłoniła najszybszego kierowcę elektrycznego spośród klubowiczów, którzy starali się o uzyskanie jak najszybszego czasu w prywatnych samochodach. W zawodach wystartowało 28 pojazdów.

Bilety są na EV Experience są już dostępne
By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, wystarczy wejść na stronę www.evexp.pl i kupić bilet wstępu. Cena w przedsprzedaży to 29 zł. Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref, korzystania ze wszystkich atrakcji czy udziału w szkoleniach edukacyjnych. Dzieci i młodzież do lat 16 nie płacą za wstęp.

EV Experience odbędzie się w dniach 24-25 maja 2024 r. na Torze Modlin, zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (24.05). Drugi dzień wydarzenia (25.05) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością.

Czytaj także:
10 wniosków dla sektora zrównoważonego transportu
Projekt dopłat do elektrycznych samochodów ciężarowych
Branża transportu drogowego potrzebuje wsparcia dla rozwiązań bezemisyjnych

Zaloguj się by skomentować