Zaloguj się

Nowy system przewidywania kolizji wprowadzony przez Brigade Electronics

Brigade Electronics wprowadziła Radar Predict - najnowszy innowacyjny system wykrywania martwej strefy z boku pojazdu (BSIS) z technologią bezpieczeństwa przewidywania kolizji. System został specjalnie zaprojektowany w celu ochrony rowerzystów przed możliwymi kolizjami z pojazdami ciężarowymi.

Korzystając ze sztucznej inteligencji, Radar Predict informuje kierowcę o potencjalnych kolizjach, analizując dane takie jak prędkość i kierunek jazdy pojazdu oraz obecność rowerzystów w pobliżu. System używa specjalnie zaprojektowanego algorytmu do informowania kierowców, gdy zderzenie z rowerzystą jest prawdopodobne. Jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek, produkt ten otrzymał pozytywne opinie podczas testów klientów i zdobył uznanie ekspertów, zostając uhonorowanym tytułem "Najbardziej Innowacyjnego Produktu Roku" na gali Motor Transport Awards w Londynie. 

Incydenty z udziałem dużych pojazdów, takich jak ciężarówki, mają znacznie większe szanse skończyć się tragicznie niż te z udziałem samochodu osobowego. Wiele kolizji między rowerzystami a ciężarówkami zachodzi z powodu ograniczonej widoczności z kabiny kierowcy.

Radar Predict wspiera widoczność kierowcy ciężarówki za pomocą jednostki radarowej, która jest montowana z boku pojazdu, aby zapewnić pełne pokrycie boczne, obejmujące jednostkę przyczepy. Tryb wykrywania przyczepy wykryje, czy pojazd jest wyposażony w przyczepę, uniemożliwiając fałszywe alarmy spowodowane ruchem przegubowym. Kierowca jest ostrzegany tylko wtedy, gdy rowerzysta wjeżdża w strefę wykrywania i stanowi potencjalne ryzyko kolizji. System emituje zróżnicowane alarmy wizualne i dźwiękowe w zależności od prawdopodobieństwa wystąpienia kolizji, dostarczając początkowego powiadomienia po wykryciu i eskalując do bardziej pilnego ostrzeżenia, jeśli przewiduje bliską kolizję.

- Radar Predict został specjalnie zaprojektowany, aby rozwiązać problemy związane z występowaniem martwych stref wokół ciężarówek podczas wykonywania manewrów. System zapewnia pełne pokrycie boku pojazdu, obejmując przyczepę i znacznie redukuje występowanie fałszywych alarmów dla kierowców, ponieważ aktywuje się tylko w przypadku prawdopodobnej kolizji - mówi Eryk Biskupski, Dyrektor Zarządzający w firmie Brigade Electronics Polska. - Dodatkowo, Radar Predict aktywuje się automatycznie podczas skręcania pojazdu, więc kierowca nie musi wybierać kierunkowskazu.

Czytaj także:
Zaniedbane obszary zrównoważonego transportu w Polsce
Podwójne innowacje w logistyce miejskiej
Branża transportu drogowego potrzebuje wsparcia dla rozwiązań bezemisyjnych

Zaloguj się by skomentować