Zaloguj się

Łukasiewicz – ILOT tworzy pierwsze w Polsce foresighty rynku dronów

Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa razem z Fundacją „Instytut Mikromakro” tworzy pierwsze w Polsce foresighty rynku bezzałogowych statków powietrznych. Przy tej okazji rusza cykl seminariów on-line, które objęliśmy patronatem medialnym.

Foresight to prognoza określająca wizje przyszłości, która ma na celu wskazanie przyszłych potrzeb, szans i zagrożeń związanych z rozwojem branży w aspektach: technologii, regulacji prawnych, biznesu oraz akceptacji społecznej. Foresighty tworzone w Łukasiewiczu pozwolą określić na jakim etapie rozwoju znajduje się polski rynek dronowy, w tym z jakimi wyzwaniami się mierzy. To również szansa na poznanie potrzeb przedstawicieli różnych branż, w których zastosowane nowych technologii oraz dronów jest impulsem do dalszego rozwoju.

Scenariusze przyszłości będą tworzone dla następujących sektorów:

  • Logistyka i transport (seminarium 29 lutego)
  • Monitoring i inspekcja (seminarium 12 marca)
  • Rolnictwo precyzyjne i ochrona środowiska (seminarium 21 marca)
  • Służby ratunkowe i porządkowe (seminarium 12 kwietnia)

Do wypracowania foresightów posłużą organizowane przez Łukasiewicz – ILOT seminaria online, które będą obejmować dyskusje ekspertów oraz przedstawicieli branży. Zwieńczeniem tych spotkań będzie organizowana 24 maja 2024 w warszawskim instytucie – konferencja „Droniada Future Forum by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa”. Scenariusze staną się także częścią składową debaty o transporcie autonomicznym – zrobotyzowana mobilność, która jest hasłem przewodnim Droniady 2024, która odbędzie się w dniach 4-9 czerwca 2024.

Najbliższe seminarium online, organizowane przez Łukasiewicz – ILOT, będzie poświęcone tematyce logistyki i transportu. W ramach tego wydarzenia będzie można spotkać ekspertów z Łukasiewicz – ILOT i Łukasiewicz – PIT. 

Zapraszamy do udziału w pierwszym seminarium z cyklu: 29 lutego, godzina 14:00

Ostatnio zmieniany w piątek, 16 luty 2024 12:21
Zaloguj się by skomentować