Zaloguj się

Dekada współpracy Castoramy i GXO

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO świętuje 10 – lecie udanej współpracy z Castoramą, największą siecią sklepów typu Home Improvement (DIY) w Polsce, będącą częścią Grupy Kingfisher, posiadającej ponad 2000 sklepów w Europie. Firmy zorganizowały obchody rocznicy w centrum logistycznym. 

GXO jest godnym zaufania partnerem logistycznym firm z branży DIY, które stoją przed wyzwaniami związanymi z wysokimi wzrostami, zróżnicowanym asortymentem produktów, zarządzaniem sezonowymi szczytami zamówień i widocznością zapasów. GXO pomaga sprostać tym wyzwaniom dzięki wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej w zakresie wielokanałowej realizacji zamówień oraz modułowym, elastycznym i skalowalnym rozwiązaniom wdrażanym w ponad 40 centrach logistycznych dedykowanych do obsługi klientów z branży DIY zlokalizowanych w dziewięciu krajach na całym świecie.

– Jesteśmy niezwykle dumni z naszej dziesięcioletniej współpracy z Castoramą – powiedziała Joanna Borkowska-Iwanek, Senior HR Director Central Europe w GXO – GXO jest atrakcyjnym miejscem pracy, czego dowodzi fakt, że kilkunastu naszych pracowników wspiera Castoramę od początku naszego 10-letniego partnerstwa. Każdego dnia nasi pracownicy zapewniają najwyższą jakość obsługi naszych klientów. Dzielimy się specjalistyczną wiedzą w zakresie logistyki, dystrybucji oraz ESG, aby wspierać rozwój naszego klienta we wszystkich kluczowych kanałach w Polsce. Nadal będziemy współpracować na rzecz podnoszenia doskonałości operacyjnej oraz satysfakcji konsumentów.

  • Dzięki wdrożeniu w 2022 roku alternatywnych materiałów opakowaniowych firmy zaoszczędziły do tej pory blisko 550 ton kartonu, zachowując prawie 9 tys. drzew i 650 tys. litrów wody rocznie.
  • Zastosowanie narzędzi put to light oraz voice picking, a także przebudowa modelu ścieżki pickingowej w procesie kompletacji zamówień pozwoli zwiększyć produktywność nawet o 20%.

– Nasze magazyny centralne w regionie łódzkim gwarantują szybkość i dostępność dla naszych klientów. Przy tak prężnym rozwoju to dla nas priorytet. Naszą misją w Castorama Polska jest demokratyzacja gamy produktowej. Dążymy do tego, aby oferowane przez nas produkty były innowacyjne, najwyższej jakości i w przystępne cenowo. Wieloletnie partnerstwo z GXO zapewnia bezpieczniejsze i bardziej wydajne operacje oraz lepszą obsługę. Jestem dumny z tego, co przez 10 lat wspólnie osiągnęliśmy – powiedział Wojciech Gondek, Dyrektor Łańcucha Dostaw i Logistyki w Castorama Polska.

GXO zapewnia efektywne operacje logistyczne dla Castoramy w Polsce w trzech lokalizacjach, zatrudniając blisko 250 pracowników i dysponując powierzchnią magazynową liczącą 186 000 m2. Poza Polską GXO wykorzystuje również najnowocześniejszą technologię, aby zapewnić skuteczne rozwiązania dla operacji Kingfisher we Francji i Wielkiej Brytanii, poprawiając dokładność realizacji zamówień, wydajność i szybkość dostaw oraz zapewniając możliwość zwinnego reagowania i wykorzystania szans rozwoju.

GXO jest także liderem w branży pod względem wspierania swych klientów w zmniejszaniu ich wpływu na środowisko. Centrum logistyczne GXO zlokalizowane w okolicy Łodzi realizuje dla Castoramy projekt "Kuchnie" wykorzystując alternatywne materiały opakowaniowe, aby zaoszczędzić setki ton tektury każdego roku, co z kolei pozwala zachować tysiące drzew i setki tysięcy litrów wody rocznie. GXO stosuje również energooszczędne świetliki i specjalne czujniki, które maksymalnie zwiększają wykorzystanie naturalnego światła w obiektach Castoramy. Centra logistyczne posiadają certyfikaty BREAM i ISO w zakresie systemów zarządzania jakością (ISO 9001:2015) i zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2015).

Region łódzki jako główny węzeł komunikacyjny, jest strategicznym punktem logistycznym. GXO posiada ugruntowaną pozycję w tym regionie, gdzie od 2014 roku zapewnia obsługę logistyczną w pięciu centrach dedykowanych klientom z branży DIY i FMCG. Firma zamierza nadal wspierać swych klientów w optymalizacji ich operacji logistycznych, tworzyć atrakcyjne miejsca pracy i uczestniczyć w życiu społeczności poprzez partnerstwo z lokalnymi organizacjami oraz Uniwersytetem Łódzkim, z którym szerzy edukację i możliwości rozwoju zawodowego w logistyce.

Czytaj także:
ID Logistics współpracuje z Galerią Lafayette
GXO prowadzi pilotażowy projekt robotyki magazynowej wspomaganej AI
Partnerstwo DB Schenker i Ledvance

Zaloguj się by skomentować