Zaloguj się

Kielce z flotą elektrycznych rowerów cargo DPD Polska

DPD Polska nieustannie rozbudowuje flotę niskoemisyjnych rowerów cargo. Do grona miast, w których operują dołączyły właśnie Kielce.

Dostawy elektrycznymi rowerami cargo realizowane są w DPD Polska od 2020 roku. Flota tych pojazdów powiązana jest z DPD Pickup Oddziałami Miejskimi, które są lokalnymi centrami dystrybucji, pozwalającymi na realizację strategii niskoemisyjnych dostaw. Zlokalizowanie DPD Pickup Oddziałów Miejskich w centrach aglomeracji powoduje, że na terenie ich działania świetnie sprawdzają się dostawy za pomocą elektrycznych rowerów, które nie powodują emisji spalin, a więc są przyjazne dla środowiska. Kolejne rowery pojawiły się właśnie w Kielcach, które stały się 17 miastem, w którym DPD realizuje dostawy tym środkiem transportu.

– Cieszymy się, że naszą inwestycje w zrównoważoną logistykę miejską zrealizowaliśmy właśnie w Kielcach. Kurier używający do realizacji dostaw roweru wciąż budzi spore zaciekawienie oraz pozytywne emocje, szczególnie w miastach, gdzie ta forma obsługi kurierskiej pojawia się po raz pierwszy, jak w Kielcach – przyznaje Agnieszka Kita, Kierownik Oddziału DPD Polska w Kielcach. – Nie zapominajmy jednak, że oprócz benefitów dla środowiska ten sposób obsługi służy bezpośrednio Klientom. W miastach, które mają sporo tkanki historycznej, gdzie zabudowa jest gęsta a ulice wąskie, wykorzystanie roweru pozwala na szybką i sprawną obsługę zleceń. Ponadto takim pojazdem bez problemu można dostać się do stref czystego transportu czy zamkniętych dla ruchu samochodowego, które coraz częściej można spotkać w polskich miastach.

W pierwszej fazie obszarem obsługiwanym rowerami cargo jest osiedle Czarnów, a w krótce w kolejnej fazie włączone zostaną obszary przy ul. Sienkiewicza.

W stronę niskoemisyjnych dostaw

Rozwój floty pojazdów niskoemisyjnych w DPD Polska jest wynikiem zobowiązań, jakie podjął właściciel firmy – Geopost. Firma nie ustaje w realizacji planu zrównoważonego rozwoju, dążąc do redukcji emisji w każdym z obszarów swej działalności. To efekt m.in. oczekiwań Klientów, dla których zrównoważone usługi są coraz istotniejsze. Stąd DPD Polska rozbudowuje flotę elektrycznych pojazdów i infrastrukturę do ich ładowania oraz rozbudowuje sieć punktów nadań i odbiorów DPD Pickup, których posiada obecnie ponad 26 000. To wszystko pozwala ograniczać emisję związaną z doręczeniami i sprawić, że usługi kurierskie cechuje nie tylko wygoda dla Klientów, ale także przyjazność dla środowiska naturalnego.

Czytaj także:
Łukasiewicz – PIT podpisał list intencyjny w sprawie Poznań CityLab
Nowy Oddział DPD w Radomiu obsłuży 300 tys. Klientów
Mobilna transformacja Dachser na rzecz klimatu

Zaloguj się by skomentować