Zaloguj się

CTPark Warsaw South z pozwoleniem na użytkowanie

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Stołeczny rynek magazynowy powiększył się o przeszło 67 000 mkw. Deweloper CTP oddał do użytkowania dwa kolejne budynki wchodzące w skład CTPark Wasaw South. Tym samym kompleks przemysłowo-logistyczny w podwarszawskim Mszczonowie jest już w prawie 90 proc. gotowy.

W ramach CTPark Warsaw South na rynek trafiły hale produkcyjno-magazynowe o metrażach najmu 20 500 mkw. oraz 47 000 mkw. i o 12-metrowej wysokości składowania. Inwestycja została wyposażona też w wykraczające poza branżowy standard, przezierne panele elewacyjne znacznie zwiększające doświetlenie powierzchni. Panele te, będące alternatywą dla szkła, charakteryzują się przepuszczalnością promieni słonecznych do 55 proc., przy zachowaniu wysokich właściwości termoizolacyjnych.

– Dotychczas niewiele mówiło się o wpływie komfortu pracowników magazynowych na powodzenie operacji produkcyjno-logistycznych. Tymczasem odpowiednie oświetlenie, ergonomiczne ustawienie stanowisk pracy czy temperatura powietrza mają kluczowe znaczenie w kontekście wydajności, bezpieczeństwa i stabilności zatrudnienia – także w przypadku rekrutacji nowych pracowników. Dlatego w budynkach CTPark Warsaw South, z myślą o klientach produkcyjnych, zamontowaliśmy pasma świetlne zapewniające doświetlenie światłem naturalnym na poziomie 12,5 proc. Umożliwia to klientom szybszą i łatwiejszą adaptację hali pod indywidualne potrzeby oraz optymalizację kosztów tych przystosowań – ujętą już w cenie najmu – wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Także pod kątem rozwiązań ekologicznych przestrzenie CTPark Warsaw South różnią się od referencyjnych magazynów. Najemcy większego z budynków (MSZ1) mogą ogrzewać swoje powierzchnie za pomocą pomp ciepła, a konstrukcja dachów całego parku jest przygotowana pod instalacje fotowoltaiczne. W budynkach zainstalowano też oczywiście oświetlenie LED, sterowane za pomocą systemu DALI. Efektem zrównoważonej eksploatacji obiektu będzie zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia światłem i oszczędność zużycia energii elektrycznej w zewnętrznych częściach wspólnych do około 55 proc.

Docelowo park biznesowy, zlokalizowany 50 km od Warszawy, będzie składał się z trzech budynków, oferując 162 400 mkw. powierzchni najmu. Dwa z nich są już gotowe, a na terenie kompleksu swoje operacje prowadzą polski operator logistyczny – firma TAS Logistyka oraz marka Fiege.

– Mszczonów być może w pierwszym odruchu nie kojarzy się z produkcją i przemysłem, ale jako deweloper CTP, którego wielu klientów to firmy produkcyjne, proponujemy nowe oblicze tej lokalizacji dzięki gotowym rozwiązaniom ułatwiającym rozpoczęcie działalności operacyjnej i korzyściom wynikającym z obecności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – która w tym regionie oferuje bardzo intensywne wsparcie do 60% zwolnienia z podatku CIT – mówi Daniel Soboń, Business Developer w CTP Poland.

Kompleks CTPark Warsaw South zlokalizowany jest przy drodze ekspresowej S8 łączącej stolicę z województwem śląskim i Wrocławiem. Dodatkowo posiada dogodne połączenie z autostradą A2, będącą korytarzem transportowym do wszystkich części Polski.

Czytaj także:
Rusza budowa City Logistics Warsaw Airport IV
Electro Cable Group wynajmuje 11 800 mkw. w CTPark Zabrze
Amazon otwiera nowe centrum logistyczne w Gorzyczkach

Zaloguj się by skomentować