Zaloguj się

Geis PL wzmacnia kadrę zarządzającą

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Geis PL ogłosił kluczowe zmiany w najwyższym kierownictwie od 1 lutego 2024 roku. Nowym Dyrektorem Zarządzającym został dr inż. Grzegorz Lichocik. Z tym samym dniem dotychczasowy Dyrektor Operacyjny Geis PL, Paweł Golec, został powołany na stanowisko Prokurenta. Zmiany te następują po ubiegłorocznym przejęciu austriackiej spółki Quehenberger i wyraźnie pokazują dynamikę i sukces rozwoju całej Grupy Geis.

Nowy Dyrektor Zarządzający (Wiceprezes Zarządu) dr inż. Grzegorz Lichocik posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi spółkami. Oprócz Schenker Polska, przez 14 lat pracował w Dachser, gdzie przez cały ten czas pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Polsce.

W Geis PL będzie koncentrował się głównie na dalszym dynamicznym rozwojem biznesu, transporcie międzynarodowym i logistyce kontraktowej. Wraz z Dyrektorem Zarządzającym (Wiceprezesem Zarządu) Adamem Kwiatkowskim będzie współodpowiedzialny za całościowy rozwój i funkcjonowanie firmy na polskim rynku.

Jednocześnie, w tym samym dniu, na Prokurenta spółki został powołany Paweł Golec, jej wieloletni Dyrektor Operacyjny. Jest on związany z Grupą Geis w Polsce od 2015 roku, stanowiąc stałe i solidne wsparcie w zarządzaniu spółką. Nadal będzie pełnił również funkcję Dyrektora Operacyjnego.

Ekspansja kierownictwa Geis w Polsce oraz ubiegłoroczne przejęcie przez Grupę Geis większościowego pakietu udziałów w Quehenberger to efekt dynamicznego rozwoju firmy w ostatnich latach. W Polsce firma z powodzeniem zwiększa swój udział w krajowym rynku usług drobnicowych, co stanowi solidną podstawę do oferowania swoim klientom zaawansowanych usług również w zakresie międzynarodowego transportu przesyłek paletowych. Dostrzega ona również ogromny potencjał w obszarze logistyki kontraktowej, w której Grupa Geis posiada wieloletnie doświadczenie w wielu krajach Europy.

Czytaj także:
Barometr EFL: TSL rozpędzi się w 2024 roku
Logistyka kwiatów i Walentynki
Łukasiewicz – ILOT tworzy pierwsze w Polsce foresighty rynku dronów

Zaloguj się by skomentować