Zaloguj się

DPD Polska otwiera nowy oddział w Ełku

Nowy obiekt logistyczny DPD Polska to blisko 3 tys. m2 powierzchni magazynowej i 550 m2 powierzchni biurowej. Zastosowano w nim sorter o wydajności 3 tys. paczek na godzinę. Dodatkowo inwestycja posiada 48 bram kurierskich i 11 bram do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów liniowych. Oddział obsługuje miejscowości w promieniu 100 km, docierając do klientów na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Inwestycja przy Stoczniowej 2 w Ełku zastąpi dotychczasowy, zlokalizowany w promieniu kilometra oddział przy ulicy Żelaznej. Obiekt zbudowany został w oparciu o zrównoważone standardy i zapewni pracę ponad 160 osobom.

Wolumeny w ramach oddziału przy ul. Stoczniowej obsługiwane będą flotą pojazdów elektrycznych, a inwestycja posiadać będzie własne stanowiska do ładowania.
- Dążymy do tego, aby stale inwestować i rozwijać naszą infrastrukturę logistyczną, a tym samym - jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów i zapewnić im wysoką jakość usług. Nowy obiekt pozwoli na jeszcze sprawniejszą obsługę przesyłek znajdujących się w zasięgu oddziału. Dotychczasowy obiekt nie był w stanie zapewnić nam wymaganej wydajności operacyjnej w przyszłości, dlatego niezbędne były inwestycje – a to wszystko w oparciu o nasz cel NET-ZERO 2040, w ramach którego dążymy do sukcesywnej redukcji emisji w każdym aspekcie naszej działalności - komentuje Marek Weremijewicz, Dyrektor Regionalny DPD Polska.

- Nasz obiekt to kompleksowa inwestycja, pełniąca funkcję lokalnego hubu logistycznego, jak i punktu DPD Pickup, w którym Klienci mogą skorzystać z naszych usług kurierskich – w recepcji czy automacie paczkowym. Zarówno parking, jak i część usługowa wraz z recepcją zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich naszych Klientów do odwiedzania nowej lokalizacji i poznania możliwości, jakie oferuje ten nowoczesny obiekt logistyczny - dodaje Patryk Chodnicki, kierownik oddziału.

Czytaj także:
Eskulap w 7R City Flex Kraków Airport I
Centrum logistyczne MLP Pruszków II rozrasta się
AFL w MDC2 Park Gliwice

Ostatnio zmieniany w czwartek, 29 luty 2024 06:28
Zaloguj się by skomentować