Zaloguj się

Static Control w GLP Wrocław V Logistics Centre

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GLP, międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości logistyczne, cyfrową infrastrukturę i energię odnawialną, podpisała umowę najmu 7 000 mkw. powierzchni z producentem i dostawcą materiałów eksploatacyjnych do drukarek. Firma Static Control wprowadziła się do GLP Wrocław V Logistics Centre w Magnice koło Wrocławia.

Na 50-hektarowym terenie GLP Wrocław V Logistics Centre powstaje docelowo prawie 240 tys. powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Budowa kolejnych 66 tys. planowana jest jeszcze w tym roku.

GLP Wrocław V Logistics Centre znajduje się tuż obok drogi ekspresowej S8, która łączy park z autostradami A4 i A8 oraz drogami ekspresowymi S3 i S5. Przy bramie znajdują się przystanki autobusów zapewniających łatwy dojazd pracownikom z Wrocławia. Wśród nich personelowi firmy Static Control, która otworzyła centrum fulfillment o powierzchni ponad 7 tys. mkw.

Budynki GLP Wrocław V Logistics Centre są wyposażone w rozwiązania energooszczędne jak smart metering, oświetlenie LED czy panele fotowoltaiczne. Ważną cechą projektu jest różnorodne biologicznie otoczenie, zarówno w postaci starodrzewu jak i bogatych nowych nasadzeń. Pracownicy mogą korzystać ze starannie zaprojektowanych stref relaksu z altanami, ławkami i zielenią. Obok budynków znajdują się też wiaty dla rowerów oraz ładowarki samochodów elektrycznych i e-rowerów.

– Rozwój biznesu w kontynentalnej Europie jest dla nas bardzo istotny, a inwestycje takie jak ta zapewnią naszym klientom obsługę na najwyższym poziomie. Będziemy dużo bliżej nich, skracając czas dostaw nawet o dwa dni – komentuje Juan Carlos Bonell, prezes Static Control.

– Najwyższa jakość GLP Wrocław V Logistics Centre inspirowana jest najnowszymi trendami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Rozwój parku o kolejne, stale udoskonalane budynki użytkowane m. in. przez liderów e-commerce to w pewnym sensie kontynuacja tradycji tej lokalizacji, która już dwa tysiące lat temu była ważnym ośrodkiem rzemiosła i wymiany handlowej, co dokumentują przeprowadzone przez nas badania archeologiczne poprzedzające realizację projektu – mówi Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP.

Czytaj także:
Electro Cable Group wynajmuje 11 800 mkw. w CTPark Zabrze
Pierwszy magazyn 7R Green Saver z finansowaniem
Chemart International Trader zwiększa powierzchnie magazynowe w Trójmieście

Zaloguj się by skomentować