Zaloguj się

Waybiller ma zamiar zrewolucjonizować rynek transportowy

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

2 miliony euro – tyle otrzymał estoński startup Waybiller na ekspansję na różne rynki, w tym polski, oraz rozwój oprogramowania do e-listów przewozowych. Pieniądze zostały pozyskane od inwestorów, którzy widzą w nim nadzieję na przyszłość europejskiej logistyki. Waybiller stworzył bowiem rozwiązanie, które ma szansę zrewolucjonizować rynek transportowy.

Estoński startup logistyczny Waybiller z dumą ogłosił pozyskanie aż 2 milionów euro. Inwestycje zewnętrzne pozwolą firmie wejść m.in. na polski rynek, zwiększając efektywność i przejrzystość tutejszego transportu. Pokazują również, że inwestorzy zaufali Waybiller’owi i jego innowacyjnemu podejściu do procesów logistycznych.

Waybiller wprowadził na rynek internetową usługę e-waybill, dedykowaną transportowi materiałów sypkich. Niszowa specjalizacja w obszarze transportu jest wyjątkowo wartościowa. Zautomatyzowanie procesów dzięki usłudze e-waybill pozwoli przedsiębiorstwom zaoszczędzić - w zależności od wielkości firmy i zakresu cyfryzacji – od 40 do 1000 godzin pracy ręcznej miesięcznie. Wcześniejsze wprowadzenie nowej technologii zapewni również przewagę nad konkurentami, którzy nie stosują jeszcze rozwiązań cyfrowych.

Inwestorzy Waybiller’a to bardzo zróżnicowana grupa, obejmująca także klientów własnych firmy, którzy doceniają wartość innowacyjnego pomysłu estońskiego startupu. Kolejnym rundom finansowania Waybiller’a przewodzą znane fundusze venture capital, takie jak Ambient Sound Investments, Thorgate Ventures i Silver Ventures. Wśród znaczących nazwisk inwestorów przyczyniających się do rozwoju firmy znajdują się też Simon Runzheimer, lider Wolt Drive oraz Allan Martinson, były menedżer Xolo. Dzięki zewnętrznemu finansowaniu Waybiller może skutecznie prowadzić ekspansję w kolejnych krajach.

 – Dzięki pozyskanym środkom Waybiller może rozszerzyć swój zasięg na nowe rynki, takie jak Polska, Norwegia i Finlandia, jednocześnie wzmacniając swoją obecność jako lidera rynku w Estonii. Naszą misją jest zrewolucjonizowanie przetwarzania danych i wdrożenie u naszych klientów zasad ekonomicznego zarządzania w czasie rzeczywistym. – mówi z optymizmem Ivar Merilo, CEO Waybiller.

Tym, co wyróżnia Waybiller’a na rynku, jest koncentrowanie się na tworzeniu wartości. Będąc liderem w zakresie przechodzenia z papierowych listów przewozowych na elektroniczne, firma ma na celu usprawnienie procesów u swoich klientów. Elektroniczne listy przewozowe stosowane są w sektorze transportu zbóż, kruszyw drogowych, biopaliw, odpadów i wielu innych. Zautomatyzowane zarządzanie danymi i ich przepływem znacznie zmniejsza ilość pracy ręcznej. Eliminuje także większość błędów popełnianych przez wszystkie zaangażowane strony. Dodatkowo specjaliści Waybiller’a wspierają klientów na każdym etapie wdrażania nowego, cyfrowego systemu.

Mati Miil, przedstawiciel Hansapeat OÜ - klienta Waybiller’a, nie wyobraża już sobie życia bez e-listów przewozowych. – Zapoznanie się z nowym oprogramowaniem zajęło nam kilka dni, ale dzięki wsparciu kierownika projektu poszło sprawnie. Nowa metoda okazała się logiczna i łatwa w użyciu. Obecnie korzystamy z e-listów przewozowych od ponad roku i już nigdy w życiu nie chcę ich widzieć w formie papierowej.

Rozwiązania cyfrowe są bezapelacyjnie przyszłością nowoczesnej logistyki. Wprowadzając dane w czasie rzeczywistym, Waybiller w samej tylko Estonii zastąpił ponad 3 miliony papierowych listów przewozowych ich cyfrowymi odpowiednikami. Obecnie dzięki dodatkowym funduszom od inwestorów może kontynuować ekspansję na nowe rynki. Waybiller zamierza powtórzyć swój sukces w Polsce, Norwegii i Finlandii. Działania pilotażowe i pozytywne opinie klientów pokazują, że e-waybill jest rozwiązaniem, na które czekały europejskie firmy.

Czytaj także:
Protesty i kierowcy ciężarówek oczekujący przy granicach
Elektroniczny list przewozowy drogą do przyszłości
Błędne dane w zleceniu transportowym a odpowiedzialność przewoźnika

Zaloguj się by skomentować