Zaloguj się

DFDS zamawia 100 elektrycznych ciężarówek od Volvo

Volvo Trucks otrzymało zamówienie na 100 elektrycznych ciężarówek od firmy logistycznej DFDS. Dzięki temu najnowszemu zamówieniu firma DFDS niemal podwoiła swoją flotę elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo do łącznie 225 pojazdów ciężarowych, co stanowi największą firmową flotę ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych w Europie.

DFDS, jedna z największych firm spedycyjnych i logistycznych w Europie Północnej, odnotowuje rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania transportowe o zmniejszonym negatywnym wpływie na środowisko. Firma złożyła już kolejne zamówienie na 100 elektrycznych ciężarówek od Volvo, a wcześniej zakupiła ich od Volvo łącznie 125.

95 elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo jeździ obecnie w Szwecji, Danii, na Litwie, w Belgii i Holandii, a pozostałych 30 ma zostać dostarczonych w 2024 r. Dzięki rosnącej flocie elektrycznej firma DFDS zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych o 1 516 ton do końca 2023 (Well-to-wheel. Źródło: DFDS, dfds.com).

– Jestem bardzo dumny, że mogę kontynuować naszą bliską współpracę z DFDS. To zamówienie na dodatkowych 100 elektrycznych pojazdów Volvo jest dowodem ich zaufania do naszej firmy. Duży wzrost elektrycznej floty DFDS pokazuje, że transport o zerowej emisji jest opłacalnym rozwiązaniem tu i teraz – mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

Nowe elektryczne ciężarówki zostaną wdrożone na dziewięciu rynkach w całej Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Belgii i Szwecji. Będą to zmodernizowane i bardziej energooszczędne modele Volvo FH Electric i FM Electric.

Firma DFDS dysponuje obecnie największą flotą elektrycznych pojazdów ciężarowych o dużej ładowności w Europie i jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest zelektryfikowanie co najmniej 25 procent floty pojazdów ciężarowych do roku 2030.

– Chcemy wspierać przejście na bardziej zrównoważony transport drogowy. Nasza powiększająca się flota elektrycznych ciężarówek nie tylko przyczyni się do zmniejszenia wpływu naszej działalności na klimat. Umożliwi także DFDS wspieranie większej liczby firm, które chcą dekarbonizować swoje łańcuchy dostaw. 100 nowych elektrycznych ciężarówek podkreśla nasze zaangażowanie w dalszy rozwój – mówi Niklas Anderson, Wiceprezes, Dział Logistyki w DFDS.

Część nowych elektrycznych ciężarówek będzie wykorzystywana do transportu towarów do i z zakładu montażowego Volvo Trucks w Göteborgu.

Od 2019 roku Volvo Trucks sprzedaje elektryczne ciężarówki klientom w 45 krajach na sześciu kontynentach. Volvo oferuje obecnie najszerszą w branży gamę produktów obejmującą osiem modeli elektrycznych, obsługujących bardzo szeroką gamę zadań transportowych w miastach i pomiędzy nimi.

Czytaj także:
Projekt dopłat do stacji ładowania dla elektrycznych pojazdów ciężarowych
Elektryczny samochód ciężarowy Volvo dla transportu miejskiego
Kierowcy Girteki o jeździe elektrycznym autem ciężarowym

Zaloguj się by skomentować