Zaloguj się

3LP uruchamia kolejne centrum logistyczne w Sycowie

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

3LP, dynamicznie rozwijający się operator logistyczny posiadający siedzibę główną w dolnośląskich Siechnicach i specjalizujący się w zautomatyzowanym outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-commerce, otwiera swoją kolejną lokalizację w Sycowie na powierzchni ponad 17 000 mkw.

Dolny Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów i ważny punkt na logistycznej mapie kraju a magazyn 3LP w Sycowie przy ul. Szosy Kępińskiej to nie tylko sprawny dojazd do aglomeracji wrocławskiej, ale także bliskość do autostrady A4 czy drogi S-8, co jest jego bezsprzecznym komunikacyjnym atutem. 

– Kompleksowe rozwiązania logistyczne dla coraz bardziej wymagających e-commerce z różnych branż wymagają dostarczenia magazynów klasy A zapewniających najwyższy poziom jakości obsługi, bezpieczeństwa przepływu procesów oraz wykorzystania nowoczesnych technologii i automatyki do utrzymania ciągłości łańcucha dostaw. Postpandemiczna zmiana nawyków konsumenckich spowodowała spore wzrosty w e-handlu, co realnie wpłynęło na obsługę logistyczną i tym samym priorytetyzację w doborze lokalizacji magazynu. Syców w związku ze swoim położeniem w otoczeniu tzw. „zagłębia meblarskiego”, wzdłuż trasy S8 z wysoką przepustowością, planowanym przywróceniem ruchu kolejowego dla mieszkańców na dojazdy do pracy oraz klarownymi planami zagospodarowania przestrzennego był najlepszym możliwym wyborem na jedną z lokalizacji magazynów 3LP - wyjaśnia Maciej Posadzy, Prezes Zarządu 3LP.

Magazyn 3LP w parku logistycznym Hillwood Syców to ponad 17 000 mkw powierzchni
o wysokości 12 metrów i 2000 mkw składowego placu zewnętrznego wyposażonych w 18 doków załadunkowych wyposażonych w hydrauliczne platformy dokowe, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania oraz podniesienie przepustowości magazynu.

Całość obiektu jest objęta 24-godzinnym monitoringiem i ochroną. Wewnątrz obiektu na start realizacji kompleksowej obsługi logistycznej zapewniono już 11 500 miejsc paletowych przystosowanych do składowania towarów na paletach EUR ważących nawet 700 kg
oraz 7500 mkw powierzchni bez regałów do składowania palet niestandardowych jak
i 1100 miejsc półkowych na towary drobne.

W obiekcie zastosowane zostały najnowsze rozwiązania technologiczne i ekologiczne wpływające m.in. na wzrost efektywności energetycznej takie jak oświetlenie LED, system do inteligentnego zarządzania energią, a jego otoczenie tworzą łąka kwietna oraz rośliny nie wymagające koszenia.

– Dzięki inwestycjom ze strony operatorów logistycznych możemy skuteczniej odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców, dla których poza warunkami mieszkaniowymi równie ważne są nowe i atrakcyjne miejsca pracy. W tym zakresie szczególnie istotna jest obecność inwestorów
z sektora logistycznego, którzy pełnią rolę ekspertów i są gotowi posiadaną wiedzą się dzielić podnosząc kwalifikacje pracowników, a także oferują wsparcie w zakresie wdrażania rozwiązań logistycznych kształtujących naszą obecną rzeczywistość. Nowa siedziba logistycznego operatora 3LP jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ, o czym jestem głęboko przekonany będzie skutkować nowymi miejscami pracy oraz przyczyni się do budowania kolejnych biznesowych relacji 
– mówi Dariusz Maniak, Burmistrz Miasta i Gminy Syców.

3LP stawia na rekrutacje lokalne

Otwierając magazyn w Sycowie 3LP kieruje swoją ofertę i zaprasza partnerów biznesowych do współpracy fulfillmentowej i chce w krótkim czasie zbudować zespół magazynowy liczący kilkudziesięciu pracowników, złożony w dużej mierze z magazynierów, operatorów wózków widłowych, pracowników utrzymania ruchu oraz administracji obiektu. Ruszył uproszczony proces rekrutacyjny, w ramach którego rekrutowani się pracownicy z gminy Syców, Oleśnica, Międzybórz czy Perzów. W ramach wdrażanego planu rekrutacyjnego 3LP nawiązuje współpracę z władzami miasta, urzędami pracy oraz sektorem edukacyjnym, aby móc zaoferować nie tylko przyjazne warunki pracy, ale również możliwości rozwoju pracownikom.

– Inwestycja 3LP pozwoli na stworzenie kolejnych miejsc pracy w Sycowie, a współpraca z lokalnym samorządem przyniesie nowe możliwości także dla osób zainteresowanych zmianą branży na logistyczną czy lokalną relokacją. Jesteśmy przekonani, że prowadzona rekrutacja wśród mieszkańców gminy przyczyni się również do ich większego zaangażowania w rozwój naszej działalności. Nasze doświadczenie pokazuje, że współpraca z lokalną społecznością pozytywnie wpływa na obustronne korzyści, z jednej strony podnosi jakość świadczonych przez nas usług, a z drugiej strony zwiększa poziom satysfakcji pracowników, który obserwujemy w postaci niskiego wskaźnika retencji pracowniczej – dodaje Damian Krzympiec, Dyrektor Operacyjny 3LP.

Multikliencki magazyn 3LP będzie zapewniał kompleksową obsługę logistyczną branży e-commerce, w szczególności dla branży meblarskiej, motoryzacyjnej czy utrzymania czystości. W ramach świadczonych usług fulfillmentu znajdą się zarówno przyjęcia towarów, magazynowanie, terminowe wysyłki, obsługa zwrotów i reklamacji czy usługi dodatkowe jak przepakowywanie czy tworzenie zestawów. Usługa obejmuje również dostawy towarów do klientów z wykorzystaniem wiodących firm kurierskich i transportowych. W magazynie w Sycowie aktualnie firma będzie obsługiwać 7 partnerów biznesowych i planowana jest dalsza komercjalizacja obiektu. Pojemność magazynu pozwala na montaż dodatkowych 10 000 miejsc paletowych, co przełoży się również na wzrost ilości zatrudnionych pracowników.

Czytaj także:
DPD Polska otwiera nowy oddział w Ełku
Galvion w 7R City Park Gdańsk Airport I
Focus Garden w 3LP w Zgierzu

Zaloguj się by skomentować