Zaloguj się

InPost ma już 5 000 urządzeń Paczkomat® we Francji

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Grupa lnPost, lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie, ma już 5 000 urządzeń Paczkomat® we Francji. Dodatkowo Grupa posiada na tym rynku ponad 11 000 punktów odbioru i nadania (PUDO), realizuje również strategiczne partnerstwa z wieloma globalnymi graczami, m.in. Zalando czy Vinted. Francuski Paczkomat® nr 5 000 został postawiony w Paryżu, na obsługiwanym przez lndigo parkingu Pasteur-Montparnasse (81 Rue Falguiere, Paryż).

Według najnowszego badania Mondial Relay - marki, pod którą Grupa lnPost działa we Francji - aż 64% Francuzów skorzystało z dostaw do urządzenia Paczkomat® Mondial Relay.

Jestem niezmiernie dumny, że mogę ogłosić ten historyczny kamień milowy dla lnPost i Mondial Relay. Osiągnięcie pozycji lidera dostaw OOH we Francji potwierdza, że skutecznie odpowiadamy na wymagania konsumentów, którzy oczekują praktycznych i elastycznych usług. We Francji Grupa lnPost aktywnie inwestuje w rozbudowę sieci i infrastruktury, co pozwala nam zwiększyć liczbę obsługiwanych przesyłek oraz dotrzeć nawet do małych miejscowości. Naszą przewagą są także usługi dostaw międzynarodowych do Włoch, Hiszpanii, Portugalii i krajów Beneluxu. Zwiększyliśmy liczbę urządzeń Paczkomat® do 5 000. Stała rozbudowa infrastruktury pozwoli nam na uzyskanie unikatowych przewag konkurencyjnych, podobnych, jakie Grupa lnPost wypracowała już na rynku polskim - powiedział Quentin Benault, dyrektor zarządzający Mondial Relay France i Benelux.

Grupa lnPost jest obecna w 9 krajach, w których na koniec 2023 roku dysponowała ponad 66 000 punktów odbioru i nadania (PUDO), w tym ponad 35 tysiącami urządzeń Paczkomat® InPost.

InPost ma już 7 000punktów nadania i odbioru (w tym urządzeń Paczkomat®) w Hiszpanii oraz 2 000 w Portugalii. Sieć w Portugalii wzrosła o 100% w ciągu ostatniego roku, a niedawno uruchomiono pierwsze urządzenie Paczkomat® w tym kraju. W Wielkiej Brytanii InPost oferuje dostawy do 6 000 urządzeń Paczkomat® i blisko 1200 punków PUDO.

lnPost uruchomił również dostawy międzynarodowe, dzięki temu klienci w Hiszpanii i we Włoszech mogą nadawać oraz odbierać międzykrajowe przesyłki. Obecnie usługa dostępna jest dla sklepów internetowych, ale wkrótce zostanie rozszerzona także o klientów detalicznych. Tym samym powstał nowy, międzynarodowy szlak - umożliwiający wysyłkę między siecią ponad 7 000punktów w Hiszpanii i ponad 5 000 we Włoszech. Usługa crossborder jest również dostępna między Francją a Włochami, Hiszpanią, Portugalią i krajami Beneluksu.

W 2023 roku Grupa In Post dostarczyła 892,l mln przesyłek, o 20% więcej niż rok wcześniej. W Polsce wolumen przesyłek wyniósł 589,5 mln przesyłek (+16%). Na rynkach międzynarodowych wolumen wyniósł 302,6 mln sztuk (+28%), w tym Mondial Relay dostarczył 239,9 mln przesyłek (+13%). W Wielkiej Brytanii, drugim co do wielkości międzynarodowym rynku, lnPost dostarczył 46,5 mln paczek - co oznacza wzrost o blisko 127% r/r.

Czytaj także:
Automaty paczkowe DPD już w 750 miejscowościach w całej Polsce
Wzrasta liczba dostaw do punktów out-of home
SwipBox i Peak Technologies wznoszą usługę „click&collect” na nowy poziom

Zaloguj się by skomentować