Zaloguj się

Malezyjski MR D.I.Y. w Hillwood Zgierz I

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Malezyjski właściciel sklepów z asortymentem dla domu, MR D.I.Y., wchodzi na polski rynek i wynajmuje blisko 5 000 m kw. w parku logistycznym Hillwood Zgierz I, gdzie stworzy swoje pierwsze centrum logistyczne w Europie Środkowej.

Malezyjski najemca Hillwood Zgierz I dysponuje ponad 3 500 sklepów w 12 krajach (Malezja, Tajlandia, Brunei, Indonezja, Singapur, Filipiny, Kambodża, Indie, Turcja, Hiszpania, Wietnam i Bangladesz). Asortyment sklepów MR D.I.Y. obejmuje ponad 20 000 rodzajów sprzętu, artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz, artykułów elektrycznych, papierniczych, sprzętu sportowego i innych. Otwarcie centrum logistycznego w Zgierzu jest pierwszym krokiem w strategii ekspansji firmy na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Park logistyczno-magazynowy Hillwood Zgierz I to nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 70 tys. m kw., zlokalizowany w Dąbrówce Wielkiej nieopodal autostrady A2, zapewniający łatwy dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych. Dzięki nowoczesnym standardom budowy i dbałością o środowisko naturalne, park został certyfikowany w standardzie BREEAM na poziomie Excellent.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyboru Hillwood Zgierz I na naszą pierwszą siedzibę logistyczną w Polsce. Lokalizacja tego parku jest idealnie dopasowana do naszych potrzeb operacyjnych, umożliwiając nam szybki i sprawny transport naszych przystępnych cenowo towarów ("Always Low Price") na terenie całego kraju, a także zapewniając możliwość dalszej ekspansji – powiedział rzecznik prasowy MR D.I.Y.

– Transakcja ta dowodzi, że nasza oferta spełnia wysokie wymagania klientów w zakresie nowoczesnych powierzchni magazynowych i biurowych. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć działania firmy Mr. DIY. Wierzę, że nasz Klient powtórzy na polskim rynku sukces osiągnięty w krajach azjatyckich. – dodał Wojciech Dachniewski, Leasing Director w Hillwood Polska.

– Naszym priorytetem w transakcji okazało się znalezienie powierzchni dystrybucyjnej w centralnej lokalizacji w niedużej odległości do wjazdu na drogę szybkiego ruchu lub autostradę. Klient oczekiwał również, aby budynek, który ma zająć był gotowy do użytku lub znajdował się w ostatniej fazie realizacji. Z uwagi na walory logistyczne region Polski Centralnej najlepiej spełnił te oczekiwania i najemca niebawem rozpocznie swoją działalność – komentuje, Hubert Wojtera, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Czytaj także:
7R Park Beskid III gotowy do wynajęcia
Entalpia Europe wynajmuje 15 000 m kw. w Hillwood Łazy
CTPark Rzeszów w budowie

Zaloguj się by skomentować