Zaloguj się

Panattoni z finansowaniem na budowę Panattoni Park Szczecin V

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, uzyskał finansowanie na realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. Kredytu w wysokości 20 mln euro udzielił mBank. Panattoni Park Szczecin V osiągnie 30 000 m kw., z czego blisko 1/3 wynajął już klient z branży horeca.

– Ze względu na strategiczne położenie i dostęp do infrastruktury, region zachodniopomorski jest jednym z kluczowych rynków wschodzących w kraju – Panattoni dostarczyło tam już blisko 800 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej i cały czas rozwija swoje portfolio. Cieszymy się, że mBank dostrzegł potencjał naszego najnowszego projektu w Szczecinie i udzielił kredytu na jego realizację. Cenimy naszą wieloletnią współpracę z mBank i cieszymy się, że spełniamy oczekiwania instytucji finansowych. Dostarczamy najwyższej jakości przestrzeń magazynową, która jest doceniana przez naszych klientów, a także spełnia kryteria zrównoważonego budownictwa i coraz lepiej odpowiada na wyzwania unijnej taksonomii – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni. Dla szczecińskiej inwestycji przeprowadzono m.in. analizę LCA oraz ocenę ryzyka klimatycznego i powodziowego na najbliższe 50 lat. Budynek zaprojektowano też z myślą o ewentualnej zmianie jego przeznaczenia w przyszłości.

Bidfood Farutex, specjalista z branży horeca wynajął w nowopowstającym parku ponad 8 600 m kw., zapewniając sobie odpowiednie miejsce do magazynowania i dystrybucji produktów spożywczych, zwłaszcza w warunkach chłodni i mroźni. Dzięki strategicznej lokalizacji obiektu – w pobliżu autostrady A6 i drogi ekspresowej S3 – firma będzie mogła sprawnie zarządzać dostawami i szybko reagować na potrzeby klientów, włączając w to restauracje, hotele i cateringi.

Panattoni Park Szczecin V jest zlokalizowany około 20 minut zarówno od centrum Szczecina, jak również od niemieckiej granicy. Pozwoli obsłużyć procesy z zakresu logistyki, e-commerce, magazynowania czy lekkiej produkcji. Zgodnie ze standardem dewelopera obiekt przejdzie certyfikację metodą BREEAM na wysokim poziomie Excellent.

Czytaj także:
AFL w MDC2 Park Gliwice
Chemart International Trader zwiększa powierzchnie magazynowe w Trójmieście
Pierwszy magazyn 7R Green Saver z finansowaniem

Zaloguj się by skomentować