Zaloguj się

Kuehne+Nagel współpracyje z marką Mustela

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Kuehne+Nagel podpisało wieloletnią umowę z Laboratoires Expanscience, francuskim laboratorium farmaceutycznym i dermokosmetycznym, właścicielem marki Mustela. Od 1950 roku Mustela dostarcza produkty do pielęgnacji skóry pochodzenia naturalnego zarówno dla noworodków, jak i dorosłych.

Kuehne+Nagel będzie odpowiedzialne za magazynowanie, kompletację i dystrybucję szerokiej gamy produktów kosmetycznych, charakteryzujących się niewielkimi rozmiarami opakowań. W Siziano (PV) w północnych Włoszech, Kuehne+Nagel prowadzi centrum dystrybucyjne, które jest zoptymalizowane pod kątem wymagań branży kosmetycznej i opieki zdrowotnej, zapewniając kompletację pojedynczych produktów, kontrolę jakości towarów przychodzących i wychodzących, etykietowanie, pakowanie i przepakowywanie.

  • Marka Mustela wybrała Kuehne+Nagel jako swojego partnera w zakresie logistyki kontraktowej w Siziano we Włoszech
  • Kompletacja i pakowanie oraz dystrybucja całego asortymentu produktów

Kuehne+Nagel będzie nadzorować dystrybucję krajową do punktów sprzedaży detalicznej Mustela, drogerii, aptek i sklepów z artykułami dla dzieci. Wykorzystując własny system zarządzania magazynem, Kuehne+Nagel dąży do optymalizacji wydajności i skutecznego sprostania wyzwaniom logistycznym Musteli, w tym sezonowym wahaniom, trendom rynkowym i terminom ważności produktów.

– Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z Kuehne+Nagel w zakresie przechowywania i dystrybucji naszych produktów. Dzielimy to samo zaangażowanie w dostarczanie jakościowych produktów, jednocześnie starając się jak najbardziej zmniejszyć nasz wpływ na planetę. Naszym celem jest ciągłe doskonalenie i wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko i ludzi – skomentowała Roberta Bonacina, dyrektor generalna Laboratoires Expanscience we Włoszech.

– Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez tak uznanego klienta jak Mustela. Potwierdza to nasze wykwalifikowane zdolności branżowe w sektorze opieki zdrowotnej i kosmetyków – powiedział Ruggero Poli, dyrektor zarządzający Kuehne+Nagel we Włoszech.

Czytaj także:
DS Smith wyłącznym dostawcą opakowań dla Mondelez International w Europie
Kuehne+Nagel z nowym centrum logistyki drogowo-morskiej w Gdańsku
DSV – Global Transport and Logistics i Tchibo Polska kontynuują współpracę

Zaloguj się by skomentować