Zaloguj się

FIEGE i YOKOHAMA - profesjonalna logistyka opon

  •  Oprac. T. J.
  • Kategoria: Logistyka

Firma YOKOHAMA, znany i renomowany producent opon, dołączyła do grona klientów FIEGE. Przedmiotem współpracy będzie obsługa logistyczna w centrum dystrybucyjnym w Mszczonowie, a także transport krajowy i międzynarodowy.

Zadaniem FIEGE będzie zarządzanie procesami magazynowymi i ich optymalizacja przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych, mających zapewnić terminowe i zgodne ze zleceniami przygotowanie wysyłek opon YOKOHAMA w warunkach dalszego wzrostu wolumenów.
- Rozpoczęcie współpracy z YOKOHAMA jest dla nas powodem do dużej satysfakcji. Jest to kolejny dowód na postrzeganie FIEGE jako firmy charakteryzującej się wysoką jakością usług, elastycznością oraz świetną znajomością branży oponiarskiej - mówi Piotr Kohmann, dyrektor generalny FIEGE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
- Przy wyborze operatora logistycznego kierowaliśmy się wieloma czynnikami, jednak najistotniejsza była dla nas profesjonalna obsługa i optymalizacja procesów logistycznych. W związku z rozwojem naszej firmy bardzo ważna jest elastyczność w procesach przyjmowania towarów, jak również duża wydajność w procesach dostarczania coraz to większych wolumenów. Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Fiege, ponieważ przedstawiona propozycja wychodziła naprzeciw naszym oczekiwaniom, a co najważniejsze naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów - mówi Joanna Śliwowska-Pielak, Head of Delivery Department/Customer Service&Logistics, YOKOHAMA.

Opony to produkty, które ze względu na duży wolumen sprzedaży oraz sezonowość zamówień, wymagają od operatora logistycznego wysokich kompetencji i niezwykłej elastyczności. Wieloletnie doświadczenie FIEGE skutkuje umiejętnością zastosowania ściśle dostosowanych narzędzi informatycznych oraz infrastruktury magazynowej, które pozwalają optymalnie planować zasoby niezbędne do obsługi. Optymalizacja procesów zachodzących w łańcuchu dostaw jest nieodłącznym elementem efektywnej logistyki oraz źródłem potencjalnych oszczędności. FIEGE oferuje swoim klientom znaczące korzyści wynikające z efektu synergii, powstałego dzięki aktualnie prowadzonym operacjom dla klientów z tego sektora, centralizację całej logistyki w ramach obsługiwanych centrów logistycznych, przejrzystość śledzenia przesyłek i statusów realizacji przez Internet oraz wiele usług o wartości dodanej (takich jak np. montaż felg, kolcowanie, etykietowanie (Eco Labell), czyszczenie).

Źródło: Fiege

Czytaj także:
DS Smith wyłącznym dostawcą opakowań dla Mondelez International w Europie
Kuehne+Nagel z nowym centrum logistyki drogowo-morskiej w Gdańsku
DSV – Global Transport and Logistics i Tchibo Polska kontynuują współpracę

Ostatnio zmieniany w wtorek, 02 kwiecień 2024 11:47
Zaloguj się by skomentować