Zaloguj się

Hillwood z nową inwestycją pod Warszawą

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Hillwood Polska wybuduje w Grodzisku Mazowieckim dwie hale magazynowe o powierzchni prawie 88 tys. m kw. Nowoczesny park logistyczny powstanie w Chlebni w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2, zaledwie 15 min od centrum Warszawy Oddanie do użytku pierwszej hali o powierzchni ponad 50 tys. m kw. jest planowane na połowę lutego przyszłego roku.

Nowy projekt Hillwood będzie zlokalizowany w Chlebni niedaleko Grodziska Mazowieckiego tuż obok autostrady A2 (E30) i Węzła Grodzisk Mazowiecki. Bliskość autostrady i sprawia, że kompleks jest idealnie skomunikowany z Warszawą i innymi głównymi miastami Polski i Europy. Bliskość stolicy a zarazem usytuowanie w drugiej strefie rynku warszawskiego to z pewnością jeden z najważniejszych atutów parku.

A-klasowe hale zostały zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami i docelowo będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent, a na terenie inwestycji zaplanowano instalację fotowoltaiczną. Projekt zakłada możliwość składowania do 12 m, nośność posadzki 8t/m kw., obciążenia ogniowego powyżej 4000MJ/m2 i doświetlenie światłem naturalnym do 3%. Zarówno powierzchnie magazynowe jak i biurowe, będą mogły być dostosowane do indywidulanych potrzeb przyszłych najemców.

– Hillwood Grodzisk Mazowiecki to kolejna duża inwestycja, która umacnia naszą pozycję na rynku warszawskim. Region ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców, zwłaszcza firm z branży logistycznej oraz sektora e-commerce. Wskaźnik niewynajętych powierzchni utrzymuje się tu od lat na bardzo niskim poziomie, a popyt brutto, mimo ogólnych trendów, w województwie mazowieckim wzrósł w 2023 roku o ok. 4% w stosunku do rekordowego 2022 – powiedział Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Zespół Avison Young doradzał Hillwood w transakcji pozyskania gruntu pod tę inwestycję.

Czytaj także:
3LP uruchamia kolejne centrum logistyczne w Sycowie
Malezyjski MR D.I.Y. w Hillwood Zgierz I
Panattoni z finansowaniem na budowę Panattoni Park Szczecin V

Ostatnio zmieniany w środa, 03 kwiecień 2024 12:46
Zaloguj się by skomentować