Zaloguj się

Panattoni z finansowaniem od Alior Banku

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni, deweloper powierzchni przemysłowych, uzyskał finansowanie na realizację fabryki dla firmy TRILUX, globalnego eksperta oświetleniowego, specjalizującego się w ekologicznych i zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach B2B. Kredytu w wysokości 18 300 000 euro udzielił Alior Bank.

Panattoni dostarczyło w Polsce już około 4 mln m kw. powierzchni szytej na miarę (BTS), co stanowi blisko 30% całego wolumenu zrealizowanego w kraju. Przekłada się to na ogromne doświadczenie w projektach dostosowanych do wymagań konkretnych klientów. Teraz deweloper buduje w świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej zakład produkcyjno-rozwojowy dla firmy TRILUX, którego realizacja będzie sfinansowana kredytem od Alior Banku. Ukończenie obiektu jest zaplanowane na czerwiec tego roku.

– TRILUX powierzył nam budowę bardzo ważnej inwestycji – swojej najnowszej, a zarazem pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej fabryki. Będzie ona miała strategiczne znaczenie dla ekspansji firmy w skali międzynarodowej – pozwoli nie tylko na zwiększenie mocy produkcyjnych, ale także usprawnienie logistyki i rozwój nowych produktów, by docelowo stać się kluczowym hubem w tej części kontynentu. Naszą rolą jest dostarczenie idealnie dopasowanego obiektu, w tym przypadku dodatkowo w bardzo krótkim czasie. Panattoni wyspecjalizowało się w realizacjach zakładów produkcyjnych szytych na miarę, co dostrzegają także instytucje finansowe. Dziękujemy Alior Bankowi za udzielenie finansowania na inwestycję, która przyczyni się do rozwoju całego regionu – w nowym obiekcie znajdzie pracę około 250 osób – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Fabryka w Świdniku będzie miała powierzchnię 23 000 m kw. i wpisze się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy TRILUX. Skrócenie transportu do europejskich odbiorców pozwoli zredukować ślad węglowy, a Panattoni zadba o standardy związane ze zrównoważonym budownictwem. Budynek przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Grupa TRILUX posiada sześć zakładów produkcyjnych w Europie i Azji, a w Polsce jest obecna od 2004 roku. Firma w modelu B2B oferuje rozwiązania oświetleniowe typu „smart” dedykowane biurowcom, obiektom przemysłowym, handlowym, edukacyjnym czy zdrowotnym, ale też oświetlenie efektowe, które znajdują zastosowanie w architekturze na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Czytaj także:
7R Park Wrocław West II z własnym magazynem energii
Panattoni z finansowaniem na budowę Panattoni Park Szczecin V
Pierwszy magazyn 7R Green Saver z finansowaniem

Zaloguj się by skomentować