Zaloguj się

CEVA Logistics przedłuża kontrakt z Marelli Aftermarket

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

CEVA Logistics wzmacnia pozycję na polskim rynku logistyki kontraktowej dedykowanej branży motoryzacyjnej. Do grona jej długoletnich klientów należy Marelli Aftermarket, jeden z globalnych liderów niezależnego rynku części zamiennych. CEVA zarządza centrum dystrybucji w Sosnowcu (woj. śląskie), gdzie realizowane są zamówienia składane przez dystrybutorów w 24 krajach Europy. Firmy przedłużyły właśnie współpracę i podpisały nowy kontrakt na kolejnych 5 lat.  

Marelli Aftermarket jest znanym na świecie i w Polsce producentem i dystrybutorem części zamiennych oraz wyposażenia warsztatowego. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment oryginalnych i odpowiadających oryginałom części zamiennych oraz urządzeń diagnostycznych i wyposażenia warsztatowego.

Współpraca CEVA Logistics z Marelli Aftermarket rozpoczęła się w 2004 roku i od tego czasu jest systematycznie rozszerzana. Obecnie CEVA obsługuje centrum dystrybucji Marelli w Sosnowcu. Zadaniem operatora jest kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, w tym przyjęcie dostaw (120 tys. operacji magazynowych rocznie) i przygotowanie do dystrybucji (830 tys. operacji rocznie), w tym składowanie, kompletowanie zamówień, dostawy materiałów opakowaniowych i przepakowywanie. Umowa obejmuje też logistykę zwrotów, zarządzanie reklamacjami oraz zarządzanie materiałami promocyjnymi i akcesoriami.

Centrum dystrybucji dla logistyki części zamiennych

Centrum dystrybucji Marelli Aftermarket znajduje się w zarządzanym przez CEVA magazynie typu multi-user o powierzchni ponad 17,5 tys. mkw. Jeszcze większą pojemność i optymalizację efektywności operacyjnej zapewnia zainstalowanie Pick Tower (mezzanine) o powierzchni 1,56 tys. mkw. W Centrum składowanych jest ponad 21,3 tys. artykułów różnego rodzaju. Rocznie zespół CEVA odpowiada za przygotowanie ponad 52 tys. przesyłek. Magazyn jest wyposażony w 28 bram przeładunkowych, co przyspiesza procesy załadunku i rozładunku towaru.  

W oparciu o długoletnie doświadczenie w obsłudze branży automotive zespół CEVA przygotował rozwiązania, które wspierają efektywność obsługi Marelli Aftermarket i przyspieszają realizację zamówień. Zarządzanie operacjami magazynowymi wspiera dedykowany system WMS CEVA Matrix Core+. Sosnowiecki magazyn spełnia też najwyższe standardy bezpieczeństwa, m.in. wyposażony jest w system monitoringu wizyjnego i system zraszania, zapewniający ochroną przeciwpożarową. W magazynie zadbano także o wdrożenie  zrównoważonych rozwiązań, m.in. w całym obiekcie zainstalowane jest energooszczędne oświetlenie LED.

Umiejętność budowania długoletnich i solidnych relacji partnerskich z klientami jest tym, co wyróżnia CEVA i do czego przykładamy szczególną wagę. Dlatego też jesteśmy dumni, że nasz klient Marelli Aftermarket, z którym współpracujemy od 20 lat, po raz kolejny przedłużył z nami umowę. To dla nas nie tylko wyróżnienie, ale też najlepsza motywacja. Dlatego już teraz przygotowujemy się do wdrożenia kolejnych rozwiązań, tak aby aktywnie wspierać szybki rozwój biznesu naszego klienta – podkreśla Piotr Kukiełka, Operations Contract Management Head CEVA Logistics.

– Od czasu kiedy pamiętam naszą współpracę, zawsze była ona oparta na fundamencie profesjonalizmu i wzajemnego zaufania, który zagwarantował nam dynamiczny rozwój. Staranna selekcja dostawców pozwala zagwarantować najwyższą jakość usług.  Jednym ze stałych partnerów jest firma CEVA Logistics, która od 20 lat wspiera Marelli Aftermarket w Polsce – powiedziała Anna Rynczuk, Poland AMPS Supply Chain Manager.

Doświadczony partner logistyczny dla  automotive

Z ponad 70-letnim doświadczeniem, CEVA Logistics jest wiodącym na świecie dostawcą usług logistycznych dla branży automotive, nie tylko w zakresie logistyki kontraktowej, ale też transportu drogowego, morskiego i lotniczego. Współpracuje z największymi producentami, dostawcami i dealerami samochodów, dla których przygotowuje dedykowane rozwiązania w ramach kompleksowych łańcuchów dostaw - od transportu do zakładów produkcyjnych, aż po dystrybucję komponentów, części zamiennych oraz nowych i używanych pojazdów. Firma obsługuje ponad 155 magazynów dedykowanych automotive, o łącznej powierzchni przekraczającej 1,6 mln mkw.

Czytaj także:
Uni-logistics przedłuża umowę w MLP Pruszków I
CEVA Logistics inwestuje w nowy park logistyczny
Kuehne+Nagel współpracyje z marką Mustela

Zaloguj się by skomentować