Zaloguj się

Marelvi zostaje na dłużej w MLP Bucharest West

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Największy dystrybutor sprzętu elektronicznego i domowego w Rumunii przedłużył umowę najmu ponad 8,1 tys. m kw. powierzchni w parku logistycznym MLP Bucharest West.

Marelvi podpisał z MLP Group umowę dotyczącą przedłużenia najmu ponad 8,1 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w parku logistycznym MLP Bucharest West. Dystrybutor jest jednym z pierwszych najemców tego kompleksu zlokalizowanego w bezpośrednim otoczeniu stolicy Rumunii, a jednocześnie kluczowego regionu magazynowego tego kraju. Z przestrzeni logistycznych i biurowych korzysta już od blisko pięciu lat.

Firma powstała w 1995 roku z wyłącznym kapitałem rumuńskim. W 2000 r. rozpoczęła działalność dystrybucyjną, a w 2007 r. została liderem rynku, stając się największym dystrybutorem sprzętu elektronicznego i AGD w Rumunii. Marelvi współpracuje z najważniejszymi markami na rynku rumuńskim w branży dystrybucyjnej. Portfolio obejmuje ponad 200 klientów, w tym, m.in. takie marki jak: Arctic, Samsung, Daewoo i Toshiba.

– Naszym celem jest dostarczenie najemcom atrakcyjnej przestrzeni magazynowej i biurowej, dobrze dopasowanej pod względem funkcjonalności do ich indywidualnych potrzeb. Przedłużenie współpracy z każdym klientem jest zawsze ważnym momentem potwierdzającym, że skutecznie realizujemy stawiane sobie zadania. Inwestujemy w nowoczesne rozwiązania, stawiamy na funkcjonalność i to właśnie przynosi efekty. Bardzo cieszymy się, że firma Marelvi będzie nadal korzystać z oferowanych przez nas przestrzeni. – podkreśliła Olga Melihov, Country Head Romania w MLP Group S.A.

– Cieszymy się, że możemy przedłużyć umowę najmu w parku logistycznym MLP Bucharest West. Bardzo doceniamy wysoki standard powierzchni, ale także udaną dotychczasową współpracę i partnerskie relacje. Dlatego korzystając z możliwości zdecydowaliśmy się zostać na dłużej w tej lokalizacji. Szczególne znaczenie ma dla nas optymalna położenie, w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy Bukaresztu. Zapewnia nam sprawne prowadzenie biznesu nie tylko na terenie stołecznej aglomeracji, ale również na terenie całego kraju – powiedziała Daniela Bizgan, General Manager of Marelvi.

MLP Bucharest West położony jest w najbardziej popularnym regionie magazynowym Rumunii. Lokalizacja przy obwodnicy w północno-zachodniej części Bukaresztu, w dzielnicy Chitila, zapewnia optymalne warunki dla prowadzenia operacji dystrybucyjnych i logistycznych. MLP Bucharest West to projekt przemysłowo-logistyczny klasy A. Powstaje na działce o powierzchni 18,3 ha i docelowo dostarczy 99 tys. m kw. powierzchni magazynowej, z licznymi udogodnieniami i doskonałą okoliczną infrastrukturą drogową. Obiekty w ramach parku MLP Bucharest West spełniają najwyższe standardy ekologiczne i są poddawane certyfikacji BREEAM.

MLP Group rozwija działalność na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim oraz planuje ekspansję w kolejnych krajach.  Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Czytaj także:
LPP Logistics przedłuża umowę najmu w Panattoni Park Gdańsk III
Centrum logistyczne MLP Pruszków II rozrasta się
DHL z nowym Międzynarodowym Centrum Logistycznym w Poznaniu

Zaloguj się by skomentować