Zaloguj się

DACHSER przejmuje firmę Brummer, dostawcę logistyki żywności

DACHSER wzmacnia swoją sieć transportu i przechowywania żywności w Europie poprzez przejęcie Brummer, wieloletniego partnera European Food Network w zakresie transportu żywności w kontrolowanej temperaturze na trasach między Niemcami, Austrią i krajami sąsiednimi.

DACHSER przejmuje Brummer Logistik GmbH w Niemczech oraz Brummer Logistic Solutions GmbH & Co KG w Austrii. Zakup obejmuje całą działalność operacyjną Grupy Brummer. Zgodnie z warunkami transakcji, firmy zgodziły się nie ujawniać ceny zakupu. Przejęcie nadal wymaga zgody niemieckich i austriackich organów ochrony konkurencji.

W 2023 r. firmy wygenerowały przychody w wysokości około 128 mln EUR, co stawia je wśród wiodących dostawców logistyki żywności w Europie Środkowej. Hans Brummer i Simone Brummer-Leebmann – właściciele i dyrektorzy zarządzający Brummer Group, postanowili skoncentrować swoją działalność biznesową na zarządzaniu i rozwoju nieruchomości, w szczególności w sektorze logistycznym. W tym przedsięwzięciu wspierać ich będzie córka, Valerie Brummer.

Brummer Logistik GmbH został założony w 1977 r. w Neuburg am Inn w Bawarii, gdzie posiada obiekt o powierzchni 40 000 m2 przeznaczony do przechowywania chłodzonej i mrożonej żywności. Natomiast Brummer Logistic Solutions GmbH & Co KG rozpoczął działalność w 2021 r. i dysponuje 45 000 m2 powierzchni magazynowej w St. Marienkirchen w Austrii. Dzięki temu ruch towarów z całej Europy jest strategicznie skonsolidowany tuż przy granicy, co ułatwia optymalne wykorzystanie zdolności transportowych i większą efektywność w czasie tranzytu. Firma Brummer na swoim głównym rynku w południowych Niemczech i Austrii zatrudnia obecnie około 950 osób.

Jako wysoce wydajny dostawca kompleksowych usług logistycznych, Brummer koncentruje się na transporcie transgranicznym, magazynowaniu i usługach logistyki kontraktowej dla branży spożywczej między Niemcami, Austrią i krajami sąsiednimi. Brummer świadczy te usługi, uwzględniając pełen zakres temperatur, w tym produkty mrożone o temperaturze poniżej -18 stopni Celsjusza. Ponadto firma oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne dla klientów detalicznych i przemysłowych.

Doskonała reputacja lidera jakości

W 2013 r. firma Brummer była jednym z partnerów-założycieli European Food Network – sieci, która obejmuje 34 kraje europejskie działające pod przewodnictwem operacyjnym DACHSER. Podkreśla to wysoką jakość, jaką Brummer może zaoferować swoim klientom na kluczowych rynkach południowych Niemiec i Austrii. W ramach tej sieci producenci, dostawcy i sprzedawcy detaliczni działający na rynku spożywczym mogą uzyskać dostęp do unikalnego zasięgu sieci dla transportu drobnicowego w Europie.

Przejęcie pozwoli wykorzystać znaczny potencjał rozwoju firmy Brummer. „Firma od wielu lat jest jednym z liderów rynku logistyki żywności w Austrii i południowych Niemczech” – mówią Hans Brummer i Simone Brummer-Leebmann. „Bycie częścią europejskiej sieci DACHSER otwiera przed firmą dodatkowe możliwości rozwoju. W ten sposób przenosimy nasze partnerstwo, które rozwijało się przez lata, na wyższy poziom. Dzięki temu umacniamy naszą pozycję na rynku i otwieramy przed naszymi klientami nowe możliwości w zakresie transgranicznego transportu drobnicowego żywności i usług logistyki kontraktowej. To również bezpieczeństwo i stabilność dla naszych pracowników”.

Jednocześnie klienci DACHSER uzyskają dostęp do sieci dystrybucyjnej Brummer w południowych Niemczech, Austrii i Słowenii. Obecnie firma obsługuje tę sieć, zatrudniając ponad 350 kierowców i dysponując własną flotą ponad 300 ciężarówek chłodni.

– Brummer to firma, która cieszy się doskonałą reputacją lidera jakości. Co więcej, cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą własną sieć logistyki żywności w Europie Środkowej. Wraz z naszymi ostatnimi przejęciami firm Müller Fresh Food Logistics w Holandii i Frigoscandia w Europie Północnej, umacniamy naszą pozycję jednej z wiodących firm logistycznych w Europie – mówi Burkhard Eling, CEO DACHSER.

Rozszerzenie możliwości dystrybucyjnych

Dla DACHSER przejęcie Brummer jest również ważnym krokiem w kierunku dalszej rozbudowy zdolności dystrybucyjnych w zakresie wysokiej jakości usług na kluczowym niemiecko-austriackim rynku spożywczym. „Dzięki bliskości granicy, obie lokalizacje Brummer – zarówno ta w Neuburg am Inn, jak i ta w St. Marienkirchen – są doskonale położone pod kątem optymalnej konsolidacji ładunków i dalszej optymalizacji czasu jazdy. Ponadto, obie dysponują odpowiednim terenem do budowy dodatkowych powierzchni przeładunkowych i magazynowych” – wyjaśnia Alexander Tonn, COO Road Logistics i Managing Director DACHSER Food Logistics. Każdego roku Brummer obsługuje łącznie ponad 715 000 przesyłek transgranicznych we wszystkich zakresach temperatur.

Po finalizacji zakupu Brummer zostanie całkowicie zintegrowany z siecią DACHSER Food Logistics. Działalność operacyjna Brummer będzie nadal prowadzona przez Maxa Reiha i jego doświadczony zespół zarządzający. Max Reih, Chief Operating Officer w Brummer, będzie w przyszłości podlegał bezpośrednio Alexandrowi Tonnowi i Stefanowi Behrendtowi, Deputy Managing Director DACHSER Food Logistics.

– Podczas naszego partnerstwa DACHSER i Brummer zbudowały współpracę opartą na wzajemnym zaufaniu, gdzie niezawodność i jakość to najwyższe priorytety. Ponadto, jako firma rodzinna, Brummer kieruje się podobnymi wartościami co DACHSER – komentuje Alexander Tonn.

Jednak największym atutem Brummer są ludzie, jak zauważa Alexander Tonn –Pracownicy Brummer zatrudnieni zarówno w biurach, obiektach logistycznych, jak i za kierownicą są wysoko wykwalifikowani i zmotywowani. Dzięki potwierdzonemu doświadczeniu, zwłaszcza w transporcie transgranicznym między Niemcami a Austrią, gwarantują ciągłość i przyszły wzrost w regionie. Cieszymy się, że możemy powitać ich w rodzinie DACHSER.

Czytaj także:
Sposób działania jest równie ważny jak to, co robimy
DACHSER uruchamia pierwszy skład celny w Polsce
Czym się kierować przy wyborze dostawcy usług logistycznych?

Zaloguj się by skomentować