Zaloguj się

IKEA zostaje w SEGRO

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

SEGRO przedłużyło umowę najmu z IKEA w swoim parku w czeskich Hostivicach. Budynek służy jako Punkt Odbioru Zamówień dla klientów, którzy zakupili towary skandynawskiej sieci w pobliskim sklepie w Zličínie. Magazyn IKEA zajmuje powierzchnię 6 720 mkw. w budynku G.

Współpraca między SEGRO a IKEA trwa od wielu lat. Punkt Odbioru Zamówień znajduje się w SEGRO Logistics Park Praga od 2014 roku. Ze względu na łatwą dostępność i bliską odległość od sklepu lokalizacja cieszy się dużą popularnością wśród klientów.

SEGRO Logistics Park Praga oferuje do 250 000 mkw. powierzchni najmu w 14 halach. Jest chętnie wybierany przez najemców ze względu na bliskość lotniska im. Václava Havla oraz wygodne połączenie z obwodnicą miasta i autostradą D5 w kierunku Pilzna. Najemcy i ich pracownicy doceniają również łatwy dostęp do transportu publicznego, co jest dużym atutem dla właściciela parku pod kątem zrównoważonego rozwoju.

– W SEGRO budujemy długoterminowe relacje oparte na partnerstwie z naszymi klientami, a to przedłużenie jest tego doskonałym przykładem. Niezwykle ważny jest dla nas również zrównoważony rozwój, dlatego park jest stale udoskonalany technicznie, aby spełnić wysokie standardy międzynarodowego certyfikatu BREEAM – komentuje Daniel Kubizňák, Head of the Czech Republic, SEGRO Przykładem jest niedawna instalacja stacji ładowania pojazdów elektrycznych, które znajdują się tuż obok sklepu IKEA. Mogą z nich korzystać klienci, a także wszyscy użytkownicy parku i ich goście. Chcemy uprzyjemnić naszym najemcom i ich klientom pobyt u nas. W ten sposób czas oczekiwania na wydanie towarów może być efektywnie wykorzystany przez kierowców samochodów elektrycznych. Wspieranie niskoemisyjnego rozwoju jest jednym z naszych strategicznych priorytetów, a poprzez budowę większej liczby stacji ładowania chcemy przyczynić się do rozwoju elektromobilności w Czechach.

SEGRO chce być liderem na rynku magazynowym w zakresie tworzenia terenów zielonych wspierających bioróżnorodność na terenie inwestycji. W trosce o środowisko, kilka lat temu firma rozpoczęła współpracę z lokalnym pszczelarzem, który pracuje w Hostivicach od ponad 25 lat. Wspiera on dobór zieleni w SEGRO Logistics Park Praga i regularnie opiekuje się pasieką. W tym roku wspólnie z SEGRO posadził również kilka drzew obok hali E i zaaranżował przestrzeń przeznaczoną na sad. Są to działania prowadzone w ramach programu Odpowiedzialne SEGRO, którego trzema filarami są: wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, inwestowanie w lokalne społeczności i środowisko naturalne i rozwój talentów.

Czytaj także:
3LP uruchamia kolejne centrum logistyczne w Sycowie
CENTRUMELEKTRONIKI.EU wprowadziło się do SEGRO Logistics Park Gliwice
Malezyjski MR D.I.Y. w Hillwood Zgierz I

Zaloguj się by skomentować