Zaloguj się

Nowy najemca w LCube Rzeszów Airport

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Zadbano SA - firma transportowa działająca w Home Delivery - została nowym najemcą w LCube Rzeszów Airport, zajmując 1300 mkw. powierzchni magazynowej. To już kolejna firma, która zdecydowała się na wynajem w tym nowoczesnym centrum dystrybucyjnym. Wcześniej grono najemców powiększyło się o przedstawiciela branży drogeryjnej, który zajął również ponad 1300 mkw. powierzchni.

LCube Rzeszów Airport to realizowany w dwóch etapach park przemysłowo-magazynowy, którego budowa rozpoczęła się w 2021 r. Na działce o powierzchni 5,5 ha powstało 25,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A. Firma Zadbano zajęła ok 1300 mkw. powierzchni magazynowej w budynku nr. 2, który został ukończony w ub.r. Oznacza to, że dostępne pozostało w tej lokalizacji już niespełna 9 tys. mkw.

– Rzeszów to bardzo niedoceniany kierunek rozwoju rynku magazynowego w Polsce, który ma bardzo ciekawą charakterystykę związaną z potrzebami najemców. Mamy tu dość duży popyt na mniejsze powierzchnie, a nasz obiekt jest doskonale przygotowany do tego, by spełnić te oczekiwania, zarówno jeśli chodzi o logistykę, jak i lekką produkcję. Współpraca z firmą Zadbano, która jest liderem w kategorii Home Delivery, zapewniając kompleksową obsługę w transporcie przesyłek gabarytowych z największych sklepów na terenie Polski oraz znacznej części Europy, to bardzo istotny element rozwoju rzeszowskiego projektupowiedziała Agnieszka Zawadzka, Leasing Manager w LCube.

Firma Zadbano obsługuje ponad milion zleceń rocznie i posiada ponad 22 lat doświadczenia na rynku, a w 2021 r. przeszła rebranding marki, w ramach którego zmieniła nazwę i komunikację wizualną (z DTS Transport). Firma posiada ogólnopolską sieć magazynów wraz z centralną sortownią w Łodzi.

– Sprawne zarządzanie dostawami, to jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi każda firma logistyczna. Powierzchnia jaką pozyskaliśmy w LCube Rzeszów Airport wpisuje się w naszą strategię w tym zakresie i jest doskonałym przykładem tego, jak nasza firma stale dba o nowoczesność i jakość oferowanych rozwiązań” – powiedział Dyrektor Rozwoju i Wsparcia Operacji Logistycznych w Zadbano. „Nowa powierzchnia doskonale uzupełnia posiadaną przez nas sieć magazynową w Polsce i stanowi doskonałą lokalizację dla sprawnej obsługi aglomeracji rzeszowskiej – dodaje przedstawiciel Zadbano.

Magazyn, w którym pojawił się nowy najemca, uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie very good. W całym obiekcie zastosowano m.in. oświetlenie LED i system wykrywania awarii w instalacji kanalizacyjnej z możliwością automatycznego odcięcia dopływu wody. Na terenie parku przygotowano budki dla owadów, wiaty rowerowe oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Z kolei dach został wyposażony w system monitorujący ugięcia i dodatkowo wzmocniony, co umożliwia zamontowanie instalacji fotowoltaicznej.

Dzięki świadomości i otwartości na współpracę obu stron, negocjacje przebiegły wyjątkowo sprawnie. Włączenie do umowy aspektów środowiskowych stanowi kolejny krok w stronę bardziej zrównoważonej i ekologicznej działalności. „Zielone” postanowienia umowy najmu, dotyczące redukcji negatywnego wpływu na środowisko są niezwykle istotne dla LCube. Wsparcie ze strony najemcy działań na rzecz zrównoważonego rozwoju umożliwia wspólne efektywne działanie wynajmującego i najemcy na rzecz ochrony środowiska, jednocześnie realizując biznesowe cele obu stron umowy. – mówi Żaneta Ścigała, Partner w kancelarii Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik.

Najemcami w LCube Rzeszów Airport są min. dystrybutor produktów mrożonych, Grupa Specjał, dla której przygotowano chłodnie i mroźnie, oraz drogeria internetowa Cocolita i związana z e-commerce firma Kartony24, dostarczająca opakowania dedykowane m.in. dla handlu internetowego. W ub.r. do nowego magazynu wprowadziła się także międzynarodowa firma spedycyjna DSV, zaś od marca br. swoją działalność w parku prowadzi już jedna z ogólnopolskich sieci drogeryjnych.

LCube realizuje strategię polegającą na budowie zróżnicowanego portfolio, które będzie się składało zarówno z mniejszych obiektów (około 10 tys. mkw.), przez średnie magazyny (50 tys. mkw.) po tradycyjne big box-y w parkach logistycznych (powyżej 100 tys. mkw.). Poza skutecznym pozyskiwaniem nowych projektów, deweloper chce, by znakiem rozpoznawczym firmy były takie działania jak skupienie się na potrzebach najemców i realizacja strategii zrównoważonego rozwoju. Jak podkreśla deweloper, wszystkie obiekty wybudowane przez LCube będą certyfikowane w systemie BREEAM i będą stawiały na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, a spółka posiada własną strategię ESG.

Czytaj także:
Entalpia Europe wynajmuje 15 000 m kw. w Hillwood Łazy
Galvion w 7R City Park Gdańsk Airport I
CEVA Logistics przedłuża kontrakt z Marelli Aftermarket

Zaloguj się by skomentować