Zaloguj się

Nowa inwestycja Hillwood pod Poznaniem

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Hillwood Polska, wiodący inwestor i deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych, rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na rynku poznańskim. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, firma buduje nowoczesny kompleks magazynowy o imponującej powierzchni blisko 130 tys. m kw.

Projekt Hillwood Poznań – Czempiń, zlokalizowany w Głuchowie przy drodze ekspresowej S5 na południe od Poznania to spekulacyjny obiekt magazynowy, którego projekt dostosowany jest do potrzeb produkcyjno-magazynowych najemców z różnych branż. Park składa się z dwóch hal o powierzchni ponad 107 tys. m kw. oraz 22 tys. m kw. Aktualnie trwają prace przy pierwszej fazie większego budynku A, a zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

Jednym z kluczowych atutów lokalizacji Hillwood Poznań – Czempiń jest doskonała dostępność do ważnych szlaków komunikacyjnych i Aglomeracji Poznańskiej. Zaledwie 35 km od Poznania i około 135 km od centrum Wrocławia, obiekt zapewnia szybki dostęp do ważnych ośrodków biznesowych w regionie. Dodatkowo, park logistyczno- magazynowy znajduje się bezpośrednio przy drodze ekspresowej S5 i zaledwie 18 kilometrów od autostrady A2, umożliwiając szybki dostęp do Warszawy i Berlina.

– Hillwood Poznań – Czempiń jest kolejnym krokiem w ekspansji firmy na polskim rynku nieruchomości przemysłowych i logistycznych. Poznań to dobrze rozwinięty, dojrzały, a przede wszystkim chłonny rynek, co było jednym z kluczowych kryteriów wyboru tej lokalizacji. Nasza decyzja o inwestycji w Czempiniu podyktowana była nie tylko walorami komunikacyjnymi tego miejsca, ale także dostępem do wykwalifikowanych pracowników oraz sprzyjającym klimatem biznesowym. Jesteśmy pewni, że projekt w Czempiniu jest doskonałą propozycją dla firm poszukujących nowoczesnych rozwiązań logistycznych w regionie. – komentuje Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska

Jednym z priorytetów Hillwood jest dbałość o środowisko. Podobnie jak obok pozostałych nowopowstałych budynków Hillwood, obok parku w Czempinie zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, która zasili w energię elektryczną części wspólne obiektu. Nadwyżki wytworzonej energii zostaną bezpłatnie przekazane naszym przyszłym najemcom. Oba planowane budynki certyfikowane będą w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

– Powstanie Centrum Logistycznego Hillwood Poznań-Czempiń to ogromna szansa dla rozwoju naszego regionu. Ta inwestycja przyniesie nie tylko nowe miejsca pracy, ale także wzmocnienie finansowe budżetu gminy.. Jestem dumny z efektów naszej współpracy z firmą Hillwood i wierzę, że ta inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na życie mieszkańców Czempinia oraz okolicznych miejscowości. – mówi Konrad Malicki, Burmistrz Gminy Czempiń .

Czytaj także:
3LP uruchamia kolejne centrum logistyczne w Sycowie
Malezyjski MR D.I.Y. w Hillwood Zgierz I
Panattoni z finansowaniem na budowę Panattoni Park Szczecin V

Zaloguj się by skomentować