Zaloguj się

DM Drogerie Markt w nowym magazynie Prologis

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Dla dm drogerie markt wydajne magazynowanie i operacje logistyczne są najwyższym priorytetem. Dlatego firma przeniosła się do nowego magazynu w Prologis Park Prague D1 Ostředek, gdzie unikalne funkcje i zorientowane na klienta podejście Prologis pomogą jej osiągnąć jeszcze większą wydajność operacyjną.

Firma dm drogerie markt wprowadziła się do budynku DC2 w Ostředku pod koniec lutego. W ramach sieci działa obecnie 256 sklepów w Czechach, dlatego firma potrzebowała dostosowanej powierzchni magazynowej ze specjalnymi rozwiązaniami spełniającymi jej wymagania w zakresie magazynowania. dm potrzebował również powierzchni w pobliżu innych centrów dystrybucyjnych, aby zwiększyć wydajność całej sieci dystrybucyjnej.

Dopasowane rozwiązania w obiekcie obejmują automatyczną linię pakującą, umożliwiającą owijanie palet i naklejanie etykiet w szybkim tempie, co gwarantuje wysoką wydajność pakowania wymaganą w działalności dm drogerie markt. Maszyna automatycznie rozpoczyna cykl owijania i wysyła sygnał po zakończeniu procesu, oszczędzając czas co najmniej dwóch pracowników, którzy mogą skupić się na innych czynnościach. Jest to przykład tego, jak Prologis współpracuje z klientami, aby dostarczać rozwiązania zaprojektowane, w celu umożliwienia i usprawnienia ich działalności.

– Cieszymy się z przeprowadzki do nowoczesnego centrum dystrybucyjnego, wyposażonego w rozwiązania mające na celu usprawnienie naszej działalności – mówi Petr Vaněček z dm. – Jednocześnie skorzystamy z idealnej lokalizacji, która umożliwia połączenie z naszą istniejącą siecią dystrybucji. Z niecierpliwością czekamy na pracę w Ostředku jako hubie logistycznym do obsługi naszych sklepów w całej Republice Czeskiej i naszego czeskiego sklepu internetowego przez wiele lat .

W ramach transakcji, w której pośredniczyła firma Cushman & Wakefield, nowe centrum dystrybucyjne firmy dm, obejmujące powierzchnię magazynową i powiązane obiekty administracyjne, zajmuje ponad 21 000 metrów kwadratowych. Prologis Park Prague D1 Ostředek, coraz bardziej popularna lokalizacja na logistycznej mapie Czech, zapewnia łatwy dostęp do stolicy Czech, a także innych głównych rynków w Czechach i za granicą.

Nowa powierzchnia dm drogerie markt zapewnia również zaawansowane rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, które pomagają firmie działać wydajnie i jeszcze lepiej chronić środowisko, w tym pompy ciepła, inteligentne oświetlenie LED czy przygotowanie do montażu elektrowni słonecznej. Jako dynamiczny nowy park, Prologis Park Prague D1 Ostředek zapewnia zrównoważone środowisko dla wszystkich klientów, którzy nazywają go domem, w tym poprzez zasilanie bez gazu.

To kompleksowe podejście do zrównoważonego rozwoju doprowadziło do uzyskania przez obiekt dm's certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good.

– Nowa powierzchnia dm drogerie markt jest wszystkim, czym powinien być nowoczesny obiekt logistyczny: idealnie zlokalizowana, wyposażona w dopasowane rozwiązania i najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Anna Jůzová, Leasing Manager w Prologis – Współpraca z dm w celu stworzenia idealnego rozwiązania magazynowego była przyjemnością dla całego zespołu Prologis. Z niecierpliwością czekamy na dalsze wspieranie ich codziennej działalności w tym wyjątkowym parku.

Czytaj także:
LPP Logistics przedłuża umowę najmu w Panattoni Park Gdańsk III
Centrum logistyczne MLP Pruszków II rozrasta się
DHL z nowym Międzynarodowym Centrum Logistycznym w Poznaniu

Zaloguj się by skomentować