Zaloguj się

Panattoni rusza z budową parku przemysłowego w Będzinie

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni rozpoczyna budowę nowego parku przemysłowego w Będzinie. Pierwsza faza inwestycji już ruszyła i zostanie ukończona we wrześniu – przewiduje realizację w formule spekulacyjnej hali o powierzchni 27 500 m kw. Całkowita powierzchnia parku wyniesie 87 500 m kw.

Panattoni Park Będzin jest odpowiedzią na dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie przemysłowe w regionie. Pierwszy etap inwestycji powstaje z myślą o szerokim zakresie procesów – od logistyki, przez lekką produkcję, po e-commerce. Halę zaprojektowano pod kątem ewentualnej funkcji cross-docka, co czyni ją atrakcyjną dla różnorodnych działań biznesowych.

- Decyzja o budowie w Będzinie była podyktowana sukcesem naszych inwestycji w sąsiednich Czeladzi i Sosnowcu. Świadczy to o dużym potencjale rynku w tym rejonie i naszym zaangażowaniu w jego dalszy rozwój – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni. - Deweloper zrealizował już liczne obiekty przemysłowe w Gliwicach, Sosnowcu, Katowicach, Mysłowicach, Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej czy Czeladzi, dostarczając w województwie śląskim ponad 2,6 mln m kw. powierzchni. Obecnie w budowie pozostaje kolejne 207 tys. m kw.

Panattoni Park Będzin przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Dachy hal zostaną wzmocnione pod montaż instalacji fotowoltaicznych. Szeroki wachlarz rozwiązań proekologicznych przyczyni się do ograniczenie zużycia energii i wody, co w konsekwencji zmniejszy koszty operacyjne najemców. Deweloper zapewni również liczne udogodnienia dla pracowników, w tym nowoczesne przestrzenie biurowe, zielone strefy relaksu, infrastrukturę dla rowerzystów oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Zadba też o bioróżnorodność inwestycji.

- Inwestorzy cenią województwo śląskie za dostęp do wykwalifikowanej kadry i rozbudowaną infrastrukturę transportową, która łączy region z kluczowymi ośrodkami w kraju oraz Europie Środkowej. Atutami są również dynamiczny rozwój społeczny i baza badawczo-rozwojowa, z licznymi uczelniami wyższymi i instytucjami badawczymi, co sprzyja innowacjom i rozwojowi nowych technologii. To tutaj powstają projekty kształtujące przyszłość branż takich jak e-commerce, automotive czy IT, przyciągając talenty z całego kraju i z zagranicy. Te i wiele innych czynników sprawiają, że mamy do czynienia z regionem o unikalnych możliwościach inwestycyjnych, łączącym tradycję przemysłową z nowoczesnym podejściem do biznesu, innowacji oraz zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu nieustannie utrzymuje pozycję kluczowego hubu gospodarczego w Polsce i Europie – dodaje Marek Dobrzycki.

Czytaj także:
DACHSER uruchamia pierwszy skład celny w Polsce
DPD Polska otwiera nowy oddział w Ełku
SUUS dalej rozwija się na Podlasiu

Zaloguj się by skomentować