Zaloguj się

MDC2 Park Łódź South redukuje emisję dwutlenku węgla

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

MDC² razem z inwestorem – Fortress Real Estate Investments Limited – realizują MDC² Park Łódź South – jeden z najbardziej zrównoważonych środowiskowo obiektów magazynowych dostępnych na rynku o łącznej powierzchni ponad 80 000 m2. Obiekt jest zlokalizowany 19 km na południe od Łodzi. Na siedzibę swoich operacji logistycznych MDC² Park Łódź South wybrał największy europejski sklep internetowy z kosmetykami i perfumami – Notino.

Rosnąca świadomość problemów związanych ze zmianami klimatycznymi sprawia, że inwestorzy, deweloperzy i najemcy coraz częściej wybierają budynki, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko. Zmniejszenie śladu węglowego i długoterminowe planowanie rozwoju projektów magazynowych to kluczowe priorytety w strategii MDC². Budynki MDC² są projektowane i budowane zgodnie z długoterminowymi strategiami ESG ich najemców i inwestorów.

Według bazy danych OneClick LCA, MDC² Park Łódź South przoduje w Polsce pod względem redukcji emisji dwutlenku węgla, a w porównaniu ze średnią światową wynoszącą 413 kg CO2/m2 uzyskał redukcję o 61%.

– MDC2 Park Łódź South wyróżnia się w skali globalnej. Takie osiągnięcie w redukcji CO2e/m2 było możliwe dzięki naszej współpracy z Depenbrock (generalny wykonawca) i Fortress (inwestor). Innowacyjne wykorzystanie przemyślanych rozwiązań technicznych, takich jak ekologiczne stal i beton oraz wykorzystanie lokalnego łańcucha dostaw, zaowocowały powstaniem niezwykle energooszczędnego obiektu, redukującego koszty związane z jego użytkowaniem i znacznie zmniejszającego jego wpływ na środowisko – mówi Jeremy Cordery, COO i współzałożyciel MDC².

– Celem MDC² jest budowanie na rzecz zrównoważonej przyszłości dla naszych najemców, inwestorów, społeczności, środowiska i naszej branży. Nie myślimy tylko w kategoriach „tu i teraz”, odnosimy nasze działania do życia przyszłych pokoleń. Świadomość realnego wpływu na środowisko powinna być stałym elementem myślenia o zrównoważonym rozwoju sektora nieruchomości – mówi Bartłomiej Kazirod, Dyrektor Projektu w MDC².

Od samego początku procesu budowy MDC² Park Łódź South deweloper stosuje wiodące na rynku rozwiązania przyjazne środowisku. Standardem w MDC² jest spełnienie kryteriów związanych z zasadami zrównoważonego budownictwa, w tym wykorzystanie materiałów zgodnych z Deklaracją Środowiskową Produktu (m.in. betonu, stali i materiałów termoizolacyjnych), a także preferowanie lokalnych dostawców.

Zrównoważone budynki, zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu efektywności energetycznej, energii odnawialnej i minimalizacji odpadów, pomagają zmniejszyć negatywny wpływ sektora budowlanego na planetę. Obiekty zaprojektowane z wykorzystaniem zrównoważonych rozwiązań mogą również przyczynić się do oszczędności finansowych poprzez zmniejszenie kosztów operacyjnych związanych z energią i wodą.

Czytaj także:
Panattoni z finansowaniem na budowę Panattoni Park Szczecin V
Dobre perspektywy dla rynku magazynowo-przemysłowego w Polsce
Hillwood zwiększa finansowanie inwestycji w Zgierzu

Zaloguj się by skomentować