Zaloguj się

FedEx Express zawiera strategiczne partnerstwo z Zonos

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, łączy siły z Zonos, liderem w dziedzinie technologii transgranicznych, aby poprawić globalne doświadczenia klientów e-commerce poprzez zapewnienie przejrzystości procesów celnych i związanych z nimi opłat. Partnerstwo wspiera sprzedawców detalicznych z UE, w tym z Polski, w ekspansji na nowe rynki, jednocześnie zapewniając zadowolenie ich klientów dzięki terminowym i przejrzystym dostawom.

Współpraca FedEx i Zanos pojawia się w kluczowym momencie - według badania przeprowadzonego przez Juniper Research w 2023 r., szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat wartość transgranicznych transakcji e-commerce wzrośnie o 107%, osiągając wartość 3,4 bln Euro. Badanie Statista z 2021 r. wskazuje, że 59% konsumentów przy dostawie spodziewa się dodatkowych opłat lub cła, o których nie zostali wcześniej poinformowani. Natomiast 66% zakłada, że ich międzynarodowe zakupy dotrą później niż zadeklarowano. Statystyki te podkreślają potrzebę przejrzystości i wydajności w obszarze transgranicznego e-handlu– to luka, którą partnerstwo FedEx z Zonos ma na celu wypełnić.

Wykorzystując innowacyjną technologię Zonos do obsługi handlu transgranicznego oraz rozległą sieć i usługi logistyczne FedEx, współpraca ta bezpośrednio odpowiada na obawy klientów, pomagając wyeliminować nieoczekiwane opłaty i zmniejszyć ewentualne opóźnienia w dostawach. Dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom oferowanym przez Zonos, kupujący są informowani o całkowitym koszcie zakupów, umożliwiając im opłacenie wszystkich ceł, podatków i opłat już przy kasie. Dzięki temu mechanizmowi wysyłane paczki są już w pełni opłacone. W połączeniu z automatycznym generowaniem kodów Systemu Zharmonizowanego (ang. Harmonised System – HS) i dokładną dokumentacją celną, proces odprawy celnej zostaje znacznie przyspieszony, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko zatrzymania paczek. FedEx oferuje przejrzyste koszty dostawy, w tym szereg opcji dostarczania przesyłek z opłaconymi z góry opłatami celnymi, a także pełne śledzenie przesyłek.

Dodatkowo, współpraca oferuje rozwiązania automatyzujące kwestie zgodności z przepisami dotyczącymi poboru i przekazywania podatku w obszarze handlu transgranicznego oraz wymogami unijnego Systemu Kontroli Importu 2 (ang. Import Control System 2 – ICS2), upraszczając krajobraz regulacyjny dla sprzedawców detalicznych.

– W momencie, gdy globalny rynek e-commerce przeżywa dynamiczny rozwój, polskie firmy mają doskonałą okazję, aby wykorzystać ten wzrost, wchodząc na międzynarodowy rynek e-handlu – powiedział Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express. – Dzięki współpracy z Zonos nie tylko dodajemy kolejne narzędzie do naszego portfolio rozwiązań dla e-commerce, ale przede wszystkim wspieramy międzynarodowe aspiracje naszych klientów – małych i średnich przedsiębiorstw w Europie, w tym w Polsce. Naszym celem jest uproszczenie procesu wysyłki dla e-commerce i uwolnienie ich potencjału rozwoju na rynkach międzynarodowych.

– Zonos zawsze wspierał klientów FedEx sprzedających globalnie; a teraz to wsparcie będzie jeszcze większe. Ta współpraca oznacza, że możemy wdrażać klientów FedEx szybciej, integrując ich z naszym systemem płynniej niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział Clint Reid, założyciel i CEO Zonos. – Międzynarodowy e-commerce jest skomplikowany, ale dzięki partnerstwu z FedEx robimy kolejny krok, aby uczynić go prostszym, jednocześnie zwiększając zadowolenie klientów i napędzając wzrost sprzedawców detalicznych.

Czytaj także:
DACHSER przejmuje firmę Brummer, dostawcę logistyki żywności
DHL eCommerce Polska rozwija współpracę z siecią Żabka
Muller Fresh Food Logistics został partnerem European Food Network

Zaloguj się by skomentować