Zaloguj się

GXO odnawia umowę z Mars

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej, ogłosił dzisiaj odnowienie umowy z jedną z największych firm FMCG, Mars we Francji, z którą współpracuje już od 15 lat. GXO zarządza magazynowaniem, dystrybucją, zwrotami i usługami wartości dodanej dla wielu marek Mars w segmentach: zoologicznym, przekąsek oraz produktów spożywczych i odżywczych.

– Cieszymy się z możliwości rozszerzenia naszej współpracy z firmą Mars we Francji –  powiedział Rui Marques, dyrektor zarządzający GXO na Francję – Od wielu lat wykorzystujemy naszą wiodącą w branży wiedzę w zakresie automatyzacji, aby wspierać firmę Mars w przekształcaniu jej łańcucha dostaw poprzez wdrażanie zautomatyzowanych rozwiązań zapewniających dalsze podnoszenie wydajności i komfortu pracy naszego zespołu.

Centrum logistyczne GXO o powierzchni 60 000 m2 w Boigny-sur-Bionne od 2018 roku wykorzystuje zaawansowane rozwiązania automatyzacji, w tym robota do kompletacji warstwowej, który może przygotować do 60 000 paczek dziennie. Niedawno, w ramach przedłużenia umowy, zespół opracował rozwiązanie, które umożliwia integrację nowego asortymentu produktów z tymi zarządzanymi przez robota, optymalizując w ten sposób i zwiększając wydajność przygotowywania paczek. Ponadto magazyn wykorzystuje technologię adaptacyjną, w tym narzędzia takie jak ergonomiczne skanery i technologię e-beacon, które automatycznie skanują palety załadowane do wysyłki. W ramach swojego zaangażowania w ciągłe doskonalenie, GXO planuje wdrożyć dodatkowe innowacje takie jak zautomatyzowany system inwentaryzacji.

– Fabryka Marsa z siedzibą w Saint-Denis-de-l'Hôtel od dawna produkuje opakowania i puszki dla naszych głównych marek karmy dla zwierząt domowych. W 2023 r. zainwestowaliśmy 85 mln euro, aby sprostać rosnącemu popytowi i poprawić efektywność środowiskową, jednocześnie potwierdzając znaczenie rynku francuskiego oraz przywiązanie do lokalnej społeczności w Loiret. Doceniamy możliwość dalszej współpracy z GXO, korzystając z ich wiodących w branży możliwości i rozwiązań magazynowych. Dzięki wsparciu GXO byliśmy w stanie zoptymalizować nasze operacje i zwiększyć przepustowość, a także lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów – powiedział  Henri Harfouche, dyrektor ds. łańcucha dostaw w Mars we Francji.

Wskazane centrum logistyczne zapewnia obsługę logistyczną marek Mars w segmencie zoologicznym (PEDIGREE®, WHISKAS®, CESAR®, SHEBA®, ROYAL CANIN®), przekąsek (M&M's®, TWIX®, SNICKERS®, Celebrations®, FREEDENT®, SKITTLES®) oraz spożywczym i odżywczym (BEN'S Original®, EBLY®, SUZI WAN®).

Obok wysokich standardów operacyjnych, Mars i GXO łączy zaangażowanie w zapewnienie zrównoważonego rozwoju poprzez integrację najlepszych praktyk we wszystkich swoich inicjatywach. W ramach wspólnego projektu firmy zainstalowały oświetlenia LED w 2024 r., z funkcją zmierzchu i wykrywania ruchu, obniżając zużycie energii o około 22% w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2023 r. nowe inicjatywy wdrożone w zakresie przygotowywania zamówień i wydajności załadunku pomogły zoptymalizować pojemność ciężarówek i wyeliminować 1500 tras, zmniejszając emisję CO2 o ok. 1400 ton rocznie w porównaniu z 2022 r., a także znacznie obniżając koszty transportu. W obiekcie znajduje się również ponad 20 owiec, które utrzymują tereny zielone na miejscu w sposób zrównoważony.

Lokalizacja centrum logistycznego umożliwiła również transport kolejowy z zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Niemczech. Nowa umowa przewiduje wykorzystanie trzech pociągów tygodniowo, co odpowiada ilości obsługiwanej przez około 70 ciężarówek, a w konsekwencji zmniejszenie liczby przejechanych kilometrów w transporcie dalekobieżnym o prognozowaną liczbę 3600 ciężarówek rocznie.

Wiodąca w branży automatyzacja i technologia GXO pomagają zwiększyć bezpieczeństwo, wydajność i produktywność klientów na całym świecie. W 2023 r. GXO zwiększyło całkowite zastosowanie technologii i systemów zautomatyzowanych o ok. 50% w porównaniu z 2022 r. GXO przyspiesza również wdrażanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność.

GXO od kilkudziesięciu lat wspiera swych klientów we Francji w optymalizacji ich logistyki i obsługuje ponad 70 centrów logistycznych w całym kraju. GXO, obecnie zajmujące 2. miejsce wśród najlepszych dostawców usług logistycznych we Francji według Supply Chain Magazine, zarządza logistyką dla klientów z różnych sektorów, w tym e-commerce, handlu detalicznego, FMCG i technologii. We Francji GXO zatrudnia blisko 10 000 pracowników, a w samym 2023 roku przyjęło ok. 1 000 nowych osób.

Czytaj także:
Rohlig SUUS Logistics i Bielenda razem logistycznie od 15 lat
Sposób działania jest równie ważny jak to, co robimy
Kuehne+Nagel współpracyje z marką Mustela

Zaloguj się by skomentować