Zaloguj się

DB Logistic zwiększa powierzchnię w SEGRO Logistics Park Gliwice

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

SEGRO, wiodący właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, podpisał z DB Logistic umowę rozszerzającą wieloletnią współpracę obu firm w strategicznej dla klienta lokalizacji na Śląsku.

DB Logistic, firma oferująca usługi z zakresu transportu, spedycji, magazynowania oraz optymalizacji łańcucha dostaw i gospodarki magazynowej, od 2018 roku wynajmuje przestrzeń magazynową w SEGRO Logistics Park Gliwice. W ramach umowy spółka właśnie zdecydowała się przedłużyć najem i powiększyć tę powierzchnię o jedną trzecią, aby korzystać łącznie z blisko 5 000 mkw.

Dzięki strategicznej, wpisującej się w potrzeby klienta lokalizacji, SEGRO Logistics Park Gliwice zapewnia DB Logistic możliwość korzystania z rozbudowanej infrastruktury w regionie Śląska oraz dogodne połączenia we wszystkich kierunkach. Park znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i drogi krajowej nr 88 oraz w pobliżu skrzyżowania z autostradą A1. Warto wspomnieć, że dodatkowym atutem tej lokalizacji dla klientów SEGRO działających w innych branżach jest bliskość Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach.

– Przedłużenie i rozszerzenie umowy z wieloletnim klientem pokazuje, jak wspieranie potrzeb naszych partnerów biznesowych owocuje najwyższym zaufaniem. SEGRO Logistics Park Gliwice ma wiele atutów docenianych przez branżę logistyczną, a największym z nich jest atrakcyjna lokalizacja na mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Jego położenie ułatwia również realizację operacji logistycznych dla rynków Europy Zachodniej i Południowej, co było niezwykle istotne dla DB Logistic – komentuje Joanna Janiszewska, Director, Silesia, SEGRO:

– Jako kompleksowy operator logistyczny docieramy przede wszystkim do odbiorców w Niemczech i w Czechach, a także tych we Francji, Belgii, Holandii i na Słowacji, dlatego niezwykle cenimy lokalizację SEGRO Logistics Park Gliwice. Co więcej, z SEGRO łączą nas podobne wartości – troska o zrównoważony rozwój oraz odpowiedzialne prowadzenie biznesu. Wierzymy, że jest to klucz do udanej współpracy, która, jak widać na naszym przykładzie, może trwać wiele lat – mówi Daniel Bartosz, Dyrektor Zarządzający, DB Logistic.

Atutem wszystkich parków magazynowych SEGRO są rozwiązania gwarantujące zrównoważony rozwój. Spółka od lat realizuje projekty w ramach programu Odpowiedzialne SEGRO, którego trzy filary zakładają: wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, inwestowanie w lokalne społeczności i środowisko naturalne oraz rozwijanie talentów. Do innowacyjnych rozwiązań wprowadzanych w SEGRO Logistics Park Gliwice należą m.in. stacje ładowania pojazdów elektrycznych czy oświetlenie LED sterowane systemem DALI.

Czytaj także:
Malezyjski MR D.I.Y. w Hillwood Zgierz I
IKEA zostaje w SEGRO
UNIQ LOGISTIC pozostaje w Kutno Logistics Centre

Zaloguj się by skomentować