Zaloguj się

Pierwsze elektryczne autobusy w Świdnicy

Firma Solaris Bus & Coach podpisała umowę z Miastem Świdnica na dostawę dziesięciu autobusów elektrycznych. Producent dostarczy do Świdnicy swój najpopularniejszy model – Solaris Urbino 12 electric. Będą to pierwsze bezemisyjne Solarisy w tym mieście.

Firma Solaris Bus & Coach w ramach postępowania przetargowego została wybrana na dostawcę dziesięciu autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric. Rozpoczęcie dostaw pierwszych bateryjnych pojazdów w tym mieście ma nastąpić już w drugim kwartale 2025 roku.

Zamówione autobusy będą wyposażone w cały szereg udogodnień i systemów bezpieczeństwa – całopojazdową klimatyzację, systemy informacyjne dla pasażerów, monitoring, a także system kamer zewnętrznych pełniących funkcję lusterek wstecznych, eliminujących zagrożenia związane z tzw. martwym polem widzenia kierowcy. Kierowcy będą mieli także do dyspozycji komfortową i całkowicie wydzieloną kabinę.

Autobusy marki Solaris są już dobrze znane mieszkańcom Świdnicy. Współpraca producenta z miastem trwa od 1999 roku. Tym razem jednak Solaris po raz pierwszy dostarczy do Świdnicy pojazdy elektryczne.

Solaris Bus & Coach to dziś wiodący producent rozwiązań bezemisyjnych dla transportu publicznego. Firma jest pionierem w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań dla zrównoważonego transportu publicznego. Autobusy elektryczne marki Solaris znalazły już setki odbiorców w całej Europie. Model zamówiony przez Miasto Świdnica jest najpopularniejszym z całego bezemisyjnego portfolio producenta - Urbino 12 electric, został dotychczas sprzedany w 1500 egzemplarzach.

Czytaj także:
Elektryczny samochód ciężarowy Volvo dla transportu miejskiego
Kolejne autobusy elektryczne dla Warszawy
FM Logistic stawia na zeroemisyjność

Zaloguj się by skomentować