Zaloguj się

Browin wynajmuje powierzchnie magazynowe w Hillwood Łódź Chocianowice

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Hillwood, inwestor i deweloper powierzchni magazynowo-produkcyjnych, ogłasza nawiązanie współpracy z firmą Browin, będącą liderem w produkcji i sprzedaży innowacyjnych akcesoriów związanych z domowym przetwórstwem m.in. z przygotowywaniem własnych win, wędlin, serów czy innych wyrobów. Browin wynajęła blisko 9 400 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej w Hillwood Łódź Chocianowice.

Decyzja o wynajmie dodatkowej przestrzeni magazynowej podyktowana jest konsekwentnym rozwojem firmy i rozszerzaniem oferty produktowej. Browin, oprócz produkcji i sprzedaży akcesoriów, oferuje również szeroki wachlarz usług produkcyjnych, m.in.: pakowanie różnorodnych produktów spożywczych (ISO 22000) oraz drobnego AGD, wytłaczanie tworzyw sztucznych, wtrysk czy znakowanie metodą tampodruku.

– Cieszę się, że firma Browin po skrupulatnej analizie rynku, zdecydowała się na Hillwood Łódź Chocianowice jako centralne miejsce magazynowania i dystrybucji swojego asortymentu. Przestrzeń ta stanie się kluczowym ogniwem w strategii rozwoju firmy, która słynie z solidności i rzetelności, co czyni z niej zaufanego partnera biznesowego. O tym, że Hillwood Łódź Chocianowice jest obiektem atrakcyjnym dla klientów świadczy fakt, że budynek jest już prawie w pełni skomercjalizowany. Bliskość głównych szlaków transportowych oraz miejska lokalizacja są jego niezaprzeczalnymi atutami – mówi Katarzyna Żbikowska, Business Development Director w Hillwood Polska.

Firma Browin planuje rozpoczęcie działalności w Hillwood Łódź Chocianowice w grudniu 2024 roku. Ta nowa umowa najmu jest potwierdzeniem dynamicznego rozwoju projektu Hillwood Łódź Chocianowice. Obiekt ten, o imponującej powierzchni całkowitej przekraczającej 97 000 m kw., zbliża się już do pełnej komercjalizacji, z wynajętymi ponad 90% dostępnej powierzchni. Do wynajęcia pozostaje ostatni moduł o powierzchni ok. 10 000 m kw.

– Z firmą Browin współpracujemy z sukcesami już od ośmiu lat. Tym razem stanęliśmy przed zadaniem znalezienia nowoczesnej powierzchni będącej centrum dystrybucyjnym firmy w pobliżu istniejącej siedziby i fabryki z dobrą komunikacją i dostępem do węzłów drogowych. Hillwood Łódź Chocianowice spełnił w pełni oczekiwania naszego klienta, a dodatkowym atutem okazała się wysokość magazynu na poziomie 12 m oraz wysoki standard obiektumówi Jakub Paradecki z Horyzont Nieruchomości.

Hillwood Łódź Chocianowice to nie tylko doskonała lokalizacja, ale również dbałość o środowisko naturalne. Budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent oraz wyposażony jest w instalację fotowoltaiczną oraz ładowarki do samochodów elektrycznych, co sprawia, że stanowi atrakcyjną ofertę dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru Hillwood Łódź Chocianowice. Wysoki standard obiektu, dogodna lokalizacja w centrum Polski oraz bliskość obecnej siedziby i fabryki to kluczowe czynniki, które zadecydowały o naszym wyborze. Nowa lokalizacja znacząco wzmocni nasze możliwości logistyczne, przyczyni się do dalszego rozwoju firmy i zapewni jeszcze lepszą oraz bardziej efektywną obsługę naszych Klientów – mówi Piotr Kwapisz, Wiceprezes Zarządu BROWIN Sp. z o.o. Sp.k.

Czytaj także:
Nowy najemca w LCube Rzeszów Airport
Nowa inwestycja Hillwood pod Poznaniem
UNIQ LOGISTIC pozostaje w Kutno Logistics Centre

Zaloguj się by skomentować