Zaloguj się

TVM Transport & Logistics kontynuuje współpracę z SEGRO

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

SEGRO, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, podpisał ze spółką TVM Transport & Logistics kolejną umowę, tym razem na wynajem unikatowej konfiguracji przestrzeni magazynowej w SEGRO Park Wrocław, Targowa

Współpraca obu firm trwa od 2022 roku, kiedy TVM Transport & Logistics wynajęła ok. 2 500 mkw. powierzchni magazynowej w SEGRO Park Tychy, Strefowa. Korzystne doświadczenia sprawiły, że teraz spółka świadcząca usługi transportowe zdecydowała się na najem prawie 1 600 mkw. niestandardowej powierzchni magazynowej we Wrocławiu.

Mimo niewielkiego metrażu, będąca przedmiotem umowy przestrzeń zapewnia dostęp do aż dwunastu ramp oraz jednej bramy zero, co stanowi wyjątek w budynkach wielkopowierzchniowych i umożliwia klientowi swobodne wykonywanie dużej liczby operacji załadunkowo-rozładunkowych. Dla spółki koncentrującej swoją flotę głównie w krajach środkowoeuropejskich, magazyn będzie ósmym punktem przeładunkowym na mapie Europy i zostanie wykorzystany do obsługi zarówno samochodów dostawczych, jak i ciężarowych.

Jako właściciel i zarządca budynku, SEGRO na bieżąco kontroluje i dba o aspekty techniczne, zabezpieczając ciągłość procesów, a dobrze zorganizowana część biurowo-socjalna gwarantuje wysoki komfort pracy. W parku funkcjonuje całodobowa ochrona, system kontroli dostępu oraz innowacyjne rozwiązania, takie jak automatyczny odczyt tablic rejestracyjnych. Zabezpieczenia przeciwpożarowe zapewniają odpowiednią ochronę powierzonych spółce ładunków i spełnienie standardów bezpieczeństwa TVM.

Doskonała lokalizacja SEGRO Park Wrocław, Targowa umożliwia szybki i wygodny dojazd do drogi ekspresowej S8 oraz autostrady A4, będących częścią Transeuropejskiej Sieci Transportowej. Dzięki temu wzrośnie potencjał i szybkość obsługi zleceń realizowanych przez TVM.

– Rozwój infrastruktury przeładunkowej to jeden z elementów strategii biznesowej naszej firmy. Lokalizacja magazynu jest dla nas istotna, ponieważ na co dzień w okolicach Wrocławia obsługujemy wiele zleceń transportowych. Nowy punkt rozwinie sieć połączeń stałych linii transportowych, co usprawni przepływ ładunków i udoskonali jakość świadczonych przez nas usług. Ponadto nowy magazyn skróci Transit Time do naszych południowych i zachodnich sąsiadów oraz uelastyczni nasze możliwości ofertowe. Położenie magazynu przybliża nas do stolicy Czech, która jest dla nas istotnym obszarem pod kątem liczby realizowanych zleceń transportowych. Z uwagi na to, że Dolny Śląsk nasycony jest inwestycjami niemieckich spółek, zapotrzebowanie transportowe w kierunku zachodu również jest znaczące – komentuje Adam Biłka, wiceprezes zarządu TVM Transport & Logistics.

Zarówno TVM, jak i SEGRO dbają o zrównoważony rozwój. Zgodnie z programem Odpowiedzialne SEGRO, w budynku znajdują się rozwiązania mające na celu m.in. wspieranie niskoemisyjnego rozwoju. TVM Transport & Logistics korzysta z oświetlenia LED, a także ma dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Spójna strategia w zakresie troski o środowisko naturalne wpisuje się w długofalową współpracę obu firm.

Czytaj także:
Midocean najemcą w Panattoni Park Ruda Śląska IV
DB Logistic zwiększa powierzchnię w SEGRO Logistics Park Gliwice
Ruszyła rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim

Zaloguj się by skomentować