Zaloguj się

Partnerstwo FM Logistic i Clarins na skalę europejską

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

FM Logistic nawiązało współpracę z Clarins, globalną rodzinną grupą kosmetyczną. Jej celem jest wdrożenie sprawnie działającej i elastycznej sieci dystrybucji w dziesięciu krajach europejskich. Sieć będzie obsługiwana z trzech strategicznych lokalizacji logistycznych Clarins we Francji, Hiszpanii i Włoszech.

Opracowane unikalne i spersonalizowane rozwiązanie z zakresu „Control Tower”, czyli pełnej integracji danych i zarządzania łańcuchem dostaw. Zostało ono zaprojektowane w celu sprostania wyzwaniom związanym z rozwojem Grupy Clarins w Europie. Zapewnia ono widoczność przepływów w czasie rzeczywistym, planowanie zamówień, proaktywne zarządzanie ryzykiem, zwiększoną satysfakcję klienta oraz zoptymalizowany wpływ na CSR i transport.

Innowacyjne partnerstwo na rzecz doskonałości operacyjnej w Europie

Po przeprowadzeniu dwuletniego projektu pilotażowego, FM Logistic wzmacnia współpracę z Clarins poprzez podpisanie strategicznego partnerstwa. Ma ono na celu wsparcie europejskiej sieci dystrybucji, która obejmuje dziesięć krajów, a wysyłki odbywają się z trzech kluczowych lokalizacji we Francji (magazyn Clarins w Amiens), Włoszech (magazyn FM Logistic w Vellezzo Bellini) i Hiszpanii (magazyn FM Logistic w Illescas). Dzięki dopracowanej na przestrzeni miesięcy zdolności koordynacji procesów, obie firmy oferują obecnie zoptymalizowany łańcuch dystrybucji.

Podstawą współpracy między obiema firmami jest wdrożenie rozwiązania „Control Tower”, które pozwala skutecznie reagować na rosnące potrzeby klientów, jednocześnie wspierając ich w stale zmieniającym się globalnym środowisku. To spersonalizowane rozwiązanie technologiczne, pomaga budować solidne i zrównoważone łańcuchy dostaw. Ponadto system ten optymalizuje kompleksowy przepływ logistyczny, aby znacznie zmniejszyć ślad węglowy. Monitorowanie danych w czasie rzeczywistym zapewnia przejrzysty i proaktywny system identyfikacji obszarów wymagających poprawy i alertów dotyczących łańcucha dostaw.

– W ramach współpracy chcemy zaoferować Clarins najlepszą możliwą jakość operacyjną w całym łańcuchu logistycznym. Control Tower jest ogromnym atutem w optymalizacji przepływów logistycznych naszych klientów, zapewniając kompleksową wydajność i przejrzystość – Jean-Christophe Machet, CEO FM Logistic.

– To partnerstwo stanowi ważny kamień milowy w naszych wysiłkach na rzecz optymalizacji operacji logistycznych z naszych 3 centrów w Europie, dzięki konkretnemu i innowacyjnemu rozwiązaniu, które umożliwia precyzyjne śledzenie naszego łańcucha dystrybucji w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Doskonale wpisuje się to w nasze zobowiązania dotyczące coraz bardziej wydajnej obsługi klienta, zapewniając szybkie, niezawodne i sprawne dostawy, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko poprzez lokalizację centrów bliżej naszych klientów i wykorzystanie „czystszego” transportu – Denis Martin, specjalista ds. transformacji wsparcia biznesowego w Clarins.

Źródło: FM Logistic Central Europe 

Czytaj także:
Emirates SkyCargo nawiązuje współpracę z DB Schenker
Logistyka farmaceutyczna to dbałość o szczegóły
Kuehne+Nagel rozwija logistykę części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego

Ostatnio zmieniany w czwartek, 09 maj 2024 09:37
Zaloguj się by skomentować