Zaloguj się

Prologis Park Ruda Śląska zyskuje kolejne powierzchnie

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Prologis rozpoczął budowę nowego magazynu o powierzchni 37 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Ruda Śląska. Podobnie jak wszystkie inne obiekty Prologis będzie wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań wspierających efektywność kosztową eksploatacji, przy zachowaniu zasad zrównoważonego budownictwa poddanych certyfikacji BREEAM. Zakończenie prac budowlanych nad nowym magazynem planowane jest na 1 kwartał 2025 roku.

Prologis Park Ruda Śląska jest położony zaledwie 9 km od centrum Katowic, w pobliżu autostrady A4 (Niemcy-Wrocław-Katowice-Kraków) i 10 km od autostrady A1 (Gdańsk-Katowice). Lokalizacja w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych Polski zapewnia sprawną dystrybucję towarów zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

– Górny Śląsk dzięki doskonałemu położeniu i rozbudowanej infrastrukturze jest dziś jednym z kluczowych hubów logistycznych dla Europy Środkowo-Wschodniej. Region przyciąga kolejne inwestycje i klientów, którzy właśnie w tym miejscu chcą rozwijać swój biznes. Dobrym tego przykładem jest nowobudowany magazyn w Prologis Park Ruda Śląska. Będzie on służyło nowym Najemcom jako doskonałe miejsce do stworzenia nowych atrakcyjnych miejsc, jak również jako idealny punkt do dystrybucji na region CEE – powiedział Konrad Jacewicz, Associate w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Będzie to czwarty obiekt w tym parku logistycznym. Obecnie na terenie Prologis Park Ruda Śląska znajdują się dwa budynki BTS o łącznej powierzchni 63 000 metrów kwadratowych, które zajmują Raben oraz Kuehne+Nagel. We wrześniu br. dołączy do nich InPost, który wprowadzi się do liczącego 11 500 metrów kwadratowych budynku DC3. Docelowo w Prologis Park Ruda Śląska mogą powstać magazyny o łącznej powierzchni ponad 122 000 metrów kwadratowych.

– Dostępność powierzchni w topowych lokalizacjach na Śląsku szybko się kurczy. Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę kolejnego budynku na terenie Prologis Park Ruda Śląska. Fakt, że już na etapie rozpoczynania inwestycji, niemal połowa obiektu jest wynajęta potwierdza słuszność naszej strategii – powiedziała Katarzyna​​​​ Nobis, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis.

Nowy budynek będzie wyposażony m.in. w energooszczędne i zautomatyzowane, najwyższej jakości oświetlenie LED, a także zaawansowany system kontroli temperatury online (z trzema czujnikami na różnych wysokościach na każdy tysiąc metrów kwadratowych), który rozszerza funkcje znane z systemu smart meteringu do zdalnego odczytywania mediów.

Źródło: Prologis

Czytaj także:
DACHSER uruchamia pierwszy skład celny w Polsce
DPD Polska otwiera nowy oddział w Ełku
SUUS dalej rozwija się na Podlasiu

Zaloguj się by skomentować