Zaloguj się

Hillwood pozyskuje refinansowanie w wysokości 28,5 mln euro

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Hillwood, czołowy deweloper i inwestor w branży nieruchomości komercyjnych, pozyskał refinansowanie zakupionego w pierwszym kwartale 2024 roku parku logistycznego Hillwood Ożarów III. Kredytu o wartości 28,5 mln euro udzielił BNP Paribas Bank Polska S.A..

Hillwood Ożarów III to A-klasowy park logistyczny zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 92 oraz w niedalekiej odległości od węzła Pruszków zlokalizowanego w ciągu autostrady A2 łączącej Warszawę z Poznaniem i Berlinem. Z obiektu jest zaledwie 20 km na warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina oraz do centrum stolicy.

Cały kompleks składa się z czterech hal magazynowych o łącznej powierzchni blisko 80 000 m kw. Obiekt jest atrakcyjnym i wartościowym aktywem dla firmy, głównie ze względu na świetną lokalizację oraz potencjał do modernizacji, co istotnie wpłynie na jego wartość w przyszłości.

– Refinansowania projektu w Ożarowie pozwoli nam na realizację dalszych planów biznesowych. Będąc nie tylko deweloperem powierzchni przemysłowych, ale i inwestorem, decydujemy się również na zwiększanie swojego portfolio poprzez akwizycje. Przykładem takiego działania jest właśnie zakup Hillwood Ożarów III – komentuje Tomasz Jaroszewski, Vice President Hillwood Polska.

BNP Paribas, był wspierany przez zespół warszawskiego biura kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang. Z kolei Hillwood wspierała kancelaria Clifford Chance.

– Cieszy nas możliwość kontynuowania naszej współpracy z tak poważnym graczem na rynku nieruchomości przemysłowych, jakim jest Hillwood. To ważne, iż jako BNP Paribas możemy wspierać firmę w dalszej rozbudowie jej portfolio, oferując refinansowanie zakupu Hillwood Ożarów III oraz finansowanie prac związanych z dalszą poprawą efektywności aktywa  – komentuje Marek Kowalski, Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego i Nieruchomości w BNP Paribas Bank Polska S.A.

Źródło: Hillwood

Czytaj także:
7R rozpoczyna pierwszy projekt w Czechach
Hillwood z nową inwestycją pod WarszawąPanattoni z finansowaniem od Alior Banku

Zaloguj się by skomentować