Zaloguj się

GXO wdraża nowe rozwiązanie dla robotyki magazynowej na dużą skalę

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, Inc., światowy operator logistyki kontraktowej ogłosił pomyślne wdrożenie rozwiązania robotyki na dużą skalę w Europie dla globalnego sprzedawcy artykułów sportowych. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w celu przyspieszenia przetwarzania zamówień, zwiększenia elastyczności w reagowaniu na sezonowe zmiany wolumenów i zapewnienia oszczędności.

– Rozwiązanie typu tote-to-person, wdrożone w magazynie o dużej gęstości, umożliwia kompletację, przechowywanie i wydajność operacyjną w naszej lokalizacji powiedział Rui Marques, dyrektor zarządzający GXO na Francję – Zawsze staramy się wykorzystywać technologie, które rozwiązują coraz bardziej złożone problemy naszych klientów związane z globalnym łańcuchem dostaw. 

GXO zarządza rosnącym obszarem logistyki dla tego detalisty w Europie i niedawno rozpoczęło wdrażanie automatyzacji, która odpowiada na potrzeby klienta związane z popytem na jego produkty. To pierwsze w swoim rodzaju rozwiązanie wdrażane w centrum logistycznym o powierzchni 12 000 m2, jest częścią całkowitej transformacji łańcucha dostaw dla sprzedaży wielokanałowej tego detalisty w regionie.

Rozwiązanie wdrożone przez GXO obejmuje około 500 autonomicznych robotów mobilnych (AMR) obsługujących 70 000 pojemników na regałach magazynowych o wysokości 5,5 m. Roboty wykorzystywane do kompletacji zamówień znacznie poprawiły produktywność, dokładność i bezpieczeństwo w magazynie. Lekkie roboty są łatwe w transporcie i instalacji, dzięki czemu GXO może szybko przemieszczać je po magazynie lub rozmieszczać w innych lokalizacjach odpowiadając na sezonowe szczyty zamówień.

– Cieszymy się, że udało nam się pomyślnie wdrożyć to pierwsze w swoim rodzaju zautomatyzowane rozwiązanie w Europie – dodał Adrian Stoch, dyrektor automatyzacji w GXO – Sukces ten jest odzwierciedleniem siły i skali naszego globalnego zespołu, w którym wykorzystaliśmy naszą światową wiedzę i zasoby do wsparcia tego pierwszego wdrożenie na nowym rynku. Nasze podejście do projektowania rozwiązań oparte na operacjach odegrało kluczową rolę w rozwiązywaniu wyzwań naszych klientów i wspieraniu ich strategicznych celów.

Wiodąca w branży automatyzacja i technologia GXO pomagają zwiększyć bezpieczeństwo i produktywność klientów na całym świecie. W 2023 r. GXO zwiększyło łączną liczbę technologii i zautomatyzowanych systemów o około 50% rok do roku. GXO przyspiesza również wdrażanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, aby jeszcze bardziej zwiększyć wzrost wydajności dzięki automatyzacji.

Czytaj także:
Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w logistyce magazynowej
GXO będzie zarządzać operacjami logistycznymi dla Levi Strauss & Co
Nomagic z finansowaniem dla systemów AI w autonomicznych robotach magazynowych

Zaloguj się by skomentować