Zaloguj się

Inter-Turbo i BBB Industries zwiększają powierzchnie wynajmu w CTPark Zabrze

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Amerykańska firma BBB Industries, właściciel marki Inter-Turbo, wynajęła 3000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Zabrze – parku biznesowym o łącznym metrażu wynoszącym aktualnie ponad 66 000 mkw. Tym samym zabezpieczyła plany dalszego rozwoju w Polsce. BBB Industries, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, jest liderem zrównoważonej produkcji dla motoryzacyjnego rynku wtórnego, a rozszerzenie działalności na Europę okazało się sukcesem w zakresie regeneracji części samochodowych. Obiekt CTP zlokalizowany na 21-hektarowej działce będzie drugą w kraju, obok Nakła Śląskiego, lokalizacją przeznaczoną pod zrównoważoną produkcję.

Działalność BBB Industries w Europie stale rośnie. W związku z tym firma stanęła przed potrzebą zwiększenia mocy produkcyjnych w celu prowadzenia bieżących operacji. Z tego powodu od marca 2024 roku BBB Industries przygotowuje się do uruchomienia działań w budynku ZAB1, stanowiącym część kompleksu CTPark Zabrze.

Potrzebowaliśmy nowej, dużej i dobrze wyposażonej powierzchni, aby sprostać naszym planom produkcyjnym i dystrybucyjnym. Znaleźliśmy idealne warunki w CTPark Zabrze. To doskonała lokalizacja – jesteśmy blisko naszego zakładu w Nakle Śląskim, a jednocześnie w logistycznym sercu Górnego Śląska, Polski i Europy – mówi Marek Jasiok, dyrektor zarządzający Inter-Turbo Poland sp. z o.o.

Poza funkcjonalnością kompleksu oraz możliwością dostosowania wynajętej przestrzeni do wymagań związanych z realizacją codziennych działań operacyjnych, kluczową rolę w wyborze CTPark Zabrze odegrała strategiczna lokalizacja obiektu. Znajduje się on na terenie Metropolii Śląskiej, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie największego klastra motoryzacyjnego w Europie. Przebiegające w pobliżu autostrady A1 i A4 usprawniają komunikację zarówno w obrębie kraju, jak i zapewniają łatwy dostęp do Niemiec, Czech czy Słowacji.

Górny Śląsk to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji centrów magazynowo-logistycznych szczególnie wśród firm reprezentujących szeroko rozumianą branżę automotive. Przebiegają tam bowiem strategiczne ciągi komunikacyjne, usprawniające całe spektrum procesów logistycznych, a tym samym wspierające niezakłócony, szybki rozwój. Panuje tam również niezwykle korzystny klimat ekonomiczny dla przedsiębiorców – CTPark Zabrze jest zlokalizowany na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oferującej 10-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości i liczne programy wsparcia inwestycyjnego – mówi Bogi Gabrovic, Director of Client Relations & Corporate Affairs w CTP Polska.

Kompleks CTPark Zabrze wspiera także najemców w realizowaniu ich strategii ESG i misji zrównoważonego rozwoju. Jest on dostosowany między innymi do instalacji paneli fotowoltaicznych na dachach, umożliwiających pozyskiwanie zielonej energii, niezbędnej do realizowania bieżących działań produkcyjnych czy operacyjnych. Zastosowano tam także rozwiązania dedykowane recyklingowi wody, a przez to zmniejszające wpływ inwestycji na środowisko naturalne. 

Z zadowoleniem ogłaszamy nowego najemcę w naszym Parku. Jest to duży krok nie tylko dla naszego kompleksu, ale także dla lokalnej społeczności biznesowej. Chcielibyśmy podkreślić, że jako deweloper jesteśmy zaangażowani w pozyskiwanie perspektywicznych najemców, którzy nie tylko wzbogacają nasze portfolio, ale również tworzą środowisko community, wzmacniając lokalną gospodarkę. Rozumiemy, że wymagania najemców są różnorodne i często wymagają elastyczności oraz innowacyjnego podejścia. Jesteśmy przekonani, że z każdym nowym najemcą nasze dążenie do budowania silnej społeczności biznesowej w CTPark Zabrze będzie kontynuowane – dodaje Grzegorz Sikora, Business Developer w CTP Polska.

Źródło: CTP

Czytaj także:
SUUS dalej rozwija się na Podlasiu
BayWa r.e. najemcą CTPark Gdańsk Port
CEVA Logistics przedłuża kontrakt z Marelli Aftermarket

Zaloguj się by skomentować