Zaloguj się

DACHSER tworzy więcej przestrzeni dla rozwoju

Dostawca usług logistycznych przenosi swoją działalność z Malmö do oddalonego o około 50 kilometrów portowego i przemysłowego miasta Landskrona, jednej z najważniejszych szwedzkich lokalizacji logistycznych. Przeprowadzka planowana jest na koniec roku.

DACHSER prowadzi działalność w Szwecji od 2005 roku i od tego czasu stale się rozwija. W swoim najbardziej wysuniętym na południe szwedzkim oddziale zlokalizowanym na terenie przemysłowym East Harbour w Malmö dostawca usług logistycznych osiągnął już granice swoich możliwości.

– Nowy oddział będzie mniej więcej trzy razy większy od naszego obecnego. Dzięki czemu będziemy mieli możliwość dalszej ekspansji – mówi Joakim Friberg, Branch Manager w oddziale DACHSER w Malmö.

Nowy obiekt we wschodniej części Landskrony będzie miał łączną powierzchnię około 9 600 metrów kwadratowych. Przy czym 1 100 metrów kwadratowych zajmą biura, 5000 metrów kwadratowych magazyn z wewnętrznym sufitem o wysokości 14,7 metra oraz 3500 metrów kwadratowych terminal cross-dock z 30 bramami. DACHSER zaoferuje swoim klientom usługi magazynowania w Landskronie z miejscem na 12 000 palet. Obiekt ma możliwość dalszej rozbudowy w celu dostosowania go do przyszłego rozwoju.

Przygotowani na przyszłość

Pod koniec 2023 r. DACHSER Sweden ogłosił plany utworzenia w Jönköping, w prowincji Småland, największego w krajach nordyckich oddziału firmy.

– Widzimy ogromny potencjał dla DACHSER w Szwecji – mówi Carl-Johan Westas, Country Manager European Logistics DACHSER Sweden – Aktualnie w celu zaoferowania naszym klientom dodatkowego zakresu usług, rozszerzamy naszą ofertę magazynową na inne obszary w Szwecji.

Oprócz oddziału w Malmö, a pod koniec 2024 r. w Landskronie, DACHSER w Szwecji jest reprezentowany również w Sztokholmie, Göteborgu, Jönköping i Örebro.

Źródło: Dachser

Czytaj także:
Eurowag Prime Network obejmuje 70 stacji paliwowych premium w Europie
Cyfrowa platforma DACHSER dostępna dla klientów
Walka o zlecenia transportowe na unijnym rynku

Zaloguj się by skomentować