Zaloguj się

Speedmail kontynuuje współpracę z Kolejami Mazowieckimi

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Niezależny operator pocztowy Speedmail wygrał przetarg na obsługę korespondencji Kolei Mazowieckich i przez najbliższe 24 miesiące będzie doręczał przesyłki listowe spółki. Zaoferowana przez operatora kwota okazała się bardziej konkurencyjna od tej zaproponowanej przez operatora wyznaczonego.

Zgodnie z podpisaną umową Speedmail w ciągu 2 lat doręczy 57 578 przesyłek pocztowych. Za realizację zlecenia Zarząd Kolei Mazowieckich zapłaci niecałe 280 tys. zł., o kilkadziesiąt tysięcy złotych brutto mniej, niż propozycja konkurencyjnego oferenta. To już kolejne zamówienie realizowane przez Speedmail dla tego klienta. Realizacja poprzedniego dwuletniego przetargu trwała od stycznia 2022 roku.

Cieszymy się, że Koleje Mazowieckie po raz kolejny powierzyły nam obsługę swojej korespondencji listowej. To nowoczesny regionalny przewoźnik kolejowy posiadający znaczny, bo ponad 16 proc. udział w rynku przewozów pasażerskich i trzecią pozycję według liczby pasażerów w skali kraju. To także spory samorządowy nadawca tradycyjnej korespondencji. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu we współpracy z podmiotami publicznymi byliśmy w stanie zaoferować najlepsze rozwiązanie, które oznacza nie tylko niższe koszty, ale też wysoką skuteczność doręczeń – mówi Janusz Konopka, Prezes Zarządu spółki Speedmail.

Koleje Mazowieckie to samorządowy przewoźnik prowadzący transport kolejowy w aglomeracji warszawskiej oraz na pozostałym obszarze województwa mazowieckiego. Funkcjonująca dwadzieścia lat na rynku spółka bardzo się rozwinęła od czasu jej powołania w 2004 roku i zajmuje dzisiaj trzecią pozycję w kraju wśród przewoźników kolejowych. W 2005 roku z proponowanych przez spółkę połączeń korzystało 40 mln osób rocznie. W zeszłym roku pociągi Kolei Mazowieckich przewiozły 61,5mln pasażerów. Na przestrzeni ostatnich lat pozyskane przez spółkę dotacje unijne zainwestowane zostały na zakup nowoczesnego taboru kolejowego i modernizację pojazdów.

Speedmail to największy niezależny operator pocztowy w Polsce. Działająca od 2011 roku spółka zajmuje się doręczaniem przesyłek listowych i marketingowych, głownie na rzecz przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego i spółek komunalnych. W gronie jej klientów znajduje się szereg banków, operatorów telekomunikacyjnych, firm windykacyjnych, stowarzyszeń i fundacji, ale także liczne urzędy miast, przedsiębiorstwa wodne i kanalizacyjne, powiatowe urzędy pracy. Oferowane przez Speedmail rozwiązania logistyczne i technologiczne zostały docenione w wielu biznesowych i branżowych konkursach oraz rankingach.

Źródło: Speedmail

Zaloguj się by skomentować