Zaloguj się

Panattoni Park Kraków East IV ukończony

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni, ukończył budowę kolejnej małopolskiej inwestycji – Panattoni Park Kraków East IV. Realizacja będzie sfinansowana kredytem w wysokości 10,5 mln euro, którego udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Obiekt został w całości wynajęty przez firmę OMEGA Pilzno.

Finansowanie bankowe Panattoni Park Kraków East IV to drugi - w krótkim czasie - kredyt dla dewelopera na inwestycję w Małopolsce. W tym miesiącu firma otrzymała również kredyt na realizację projektu City Logistics Kraków III

– Nasze inwestycje są wysoko oceniane przez instytucje finansowe, czego najlepszym potwierdzeniem jest uzyskanie kolejnego znaczącego kredytu – na realizację Panattoni Park Kraków East IV. Obiekt powstał w Niepołomicach, jednej z najbardziej atrakcyjnych pod kątem lokowania nieruchomości przemysłowych lokalizacji w Małopolsce i został już w pełni skomercjalizowany. Dziękujemy Bankowi Gospodarstwa Krajowego za zaufanie i partnerską współpracę – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Cała powierzchnia Panattoni Park Kraków East IV – 18 100 m kw. – została wynajęta przez OMEGA Pilzno, polskiego operatora logistycznego. Nowoczesny magazyn idealnie wpisuje się w długoletnią strategię biznesową firmy – pozwoli na zaoferowanie powierzchni dla klientów i stanie się dobrze skomunikowaną bazą dla floty pojazdów ciężarowych. OMEGA Pilzno skorzysta w nowej lokalizacji z szeregu zrównoważonych i energooszczędnych rozwiązań, a obiekt przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja położona jest w sąsiedztwie węzła autostrady A4.

Aktywnie na rynku krakowskim. W ubiegłym roku deweloper sfinalizował swoją największą inwestycję w regionie małopolskim – Panattoni Park Kraków North o powierzchni 56 500 m kw. oraz dwa parki zlokalizowane w Skawinie: Panattoni Park Kraków West I oraz Panattoni Park Kraków West III. W tym roku oddane zostały dwie inwestycje: City Logistics Kraków Airport II oraz Panattoni Park Kraków East IV, a w budowie pozostaje City Logistics Kraków III.

– Krakowski rynek nieruchomości przemysłowych jest specyficzny – ze względu na ograniczoną dostępność gruntów, charakteryzuje się relatywnie niewielkim nasyceniem i co za tym idzie jednym z najniższych wskaźników pustostanów w kraju. Jednocześnie potencjał jest ogromny, a stoi za nim przede wszystkim kapitał ludzki – druga co do wielkości populacja w kraju i prężny ośrodek akademicki. Panattoni konsekwentnie rozwija w regionie swoje portfolio, by sprostać popytowi – wyjaśnia Karina Trojańska.

Źródło: Panattoni

Czytaj także:
DB Logistic zwiększa powierzchnię w SEGRO Logistics Park Gliwice
Panattoni sprzedało realizację dla e-commerce w Poznaniu
Maxprint przedłuża umowę w MLP Pruszków II

Zaloguj się by skomentować